Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Heki Hek

04.02.2019 700 RNDr. Zdeněk Bergman

Heki Hek

Kapela Heki Hek je pýchou Gymnázia Teplice. No, která škola má svou kapelu složenou výhradně z učitelů? Vznik tohoto hudebního tělesa se datuje již k roku 2007, kdy koncertovalo ještě pod názvem Hekihek.

Složení kapely se v průběhu let příliš neměnilo, byť se z původní trojice stala čtveřice. K Jakubu Dobošovi (bicí a Bi-Tv), Janu Vavreinovi (akustická kytara a Nj-Z) a Martinu Mühlfaitovi (sólová kytara a Tv-Zsv) přibyl Jan Růžička (basová kytara a D-Zsv). Po krátkou dobu s Heki-hek (jak se také někdy psali) vystupoval i Radek Blahota (rumbakoule a Tv).

Začátky kapely lze charakterizovat slovy "bouřlivý vpád". Jen pár měsíců po jejich vzniku totiž "hekači" prakticky opanovali teplickou hudební scénu a koncert stíhal koncert. Pamětníci jistě snadno vyloví v paměti obrazy nadepsané 

13. 2. 2009 - Hvězda - Odeesek forever

14. 3. 2008 - Restaurace Hvězda Teplice

4. 4. 2008 - Maturitní ples 8.E Gymnázia Teplice

13. 9. 2008 - soukromá akce Valy garden 2008

15 .11. 2008 - Úpořiny

29. 11. 2008  - oslava narozenin Běhánky

13. 12. 2008 - Úpořiny vánoční besídka

16. 1. 2009 - Maturitní ples 8.E Gymnázia Teplice

Jó to byly časy!

První foto je ze zkoušek, které pravidelně každý čtvrtek rozduní budovu A.

Druhé foto dokumentuje hledání inspirace pro skvělé vlastní texty.

Ostatně vedle řízného, ostře rytmického hardrockově laděného zvuku jsou to právě texty, které kapleu výrazně odlišují od šedi středního proudu naší hudební scény. Je to perla vedle perly a tak můžeme klidně zcela namátkou sáhnout po ukázce: 

Na tý louce zelený
pasou se tam jeleni
pase je tam mysliveček
v kamizolce zelený

(Vzpomínka na fenu)

Občas tito skvělí muzikanti sáhnou i po skladbě někoho jiného (Traband, Semtex), ale vždy jí vtisknou svůj neopakovatelný specifický ráz, takže žádný z posluchačů v ní nehledá odkaz na nějaký vzor.

Současnost kapely lze popsat jako vyhřívání se na výsluní. Heki Hek nechybí na žádné velké kulturní události v Teplicích - ať už jde o maturitní plesy GT nebo oslavy narozenin. Jejich hity, jako je Pytlík, Měla jsem já pejska nebo legendární Ančo, nechoď na disko, dál rozradostňují, ba uvádějí do tranzu návštěvníky jejich koncertů. Důkazem je jejich poslední vystoupení na maturitním plese 8.G v pátek 2. února 2019.

Jen tak dál, páni profesoři!

Ještě odkaz, pro ty, kteří se chtějí dozvědět víc.

Zpět na: Plesy

Partneři a sponzoři

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz