Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

24 hodin na FF UK

16.09.2019 472 RNDr. Zdeněk Bergman

24 hodin na FF UK

Osmý ročník stáží se uskuteční v období od 14. října 2019 do 6. ledna 2020. Studenti GT mají díky tomuto projektu jedinečnou možnost seznámit se s univerzitním prostředím a vyzkoušet si tak život vysokoškolského studenta „nanečisto“.

Přijatí uchazeči stráví na odborné stáži při FF UK minimálně 24 hodin v období od října do začátku ledna. Konkrétní časové rozvržení programu stáže záleží na domluvě s odborným školitelem.

Náplň odborného programu určí školitel, obecně ale mohou být na programu aktivity jako účast na přednáškách, seminářích či konferenci, informace o studiu a pracovišti, individuální konzultace vybraného tématu, konzultace již vypracované školní práce, zadání a vedení odborné práce, setkání se studenty katedry, odborná exkurze apod. Na konci stáže student(ka) obdrží certifikát o absolvování stáže.

Účast na stážích není zpoplatněna, případné náklady na stravu či ubytování si student hradí sám. Uzávěrka pro podání přihlášek je 22. září 2019, formulář pro podání on-line přihlášky najdete zde. V příloze zasíláme rovněž informační letáček.

Další akce, na kterou bychom Vás a Vaše studenty rádi pozvali, je Evropský den jazyků v Kampusu Hybernská (Hybernská 4, Praha 1) ve středu 26. září od 9 do 20 hod.

Festival různými způsoby představí desítky evropských i světových jazyků, živých i mrtvých, vyučovaných na FF UK, a to všem zájemcům z řad studentů základních i středních škol a jejich učitelů, z řad uchazečů o studium jazyků na FF UK, zájemců o studium cizích jazyků obecně a o jejich efektivní učení, nadšeným průzkumníkům různých kultur.

Vstup je zdarma, není třeba se registrovat. Těšit se můžete na minikurzy desítek jazyků pro začátečníky, zajímavé přednášky, workshopy, obrazové i poslechové výstavy týkající se jazyků, ale i na hry a kvízy, filmy a skvělé jídlo různých kultur. Bližší informace najdete zde.


S pozdravem a přáním krásného dne

Mgr. Václav Kříž
Event Coordinator
Oddělení přijímacího řízení a vnějších vztahů
Univerzita Karlova, Filozofická fakulta
nám. Jana Palacha 1/2, 116 38 Praha 1

 

Zpět na: Oznámení

Fotogalerie

Bad Kissingen

Bad Kissingen

7 fotek

Ve dnech 17. až 20. února 2020 se 15 studentů našeho gymnázia vydalo navázat kontakt s partnerským gymnáziem Jacka Steinbergera v Bad Kissingenu.

Mgr. Martin Rak
19.02.2020 18:25

Všechny galerie

Partneři a sponzoři

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz