Logo Ústecký kraj

Dokud žiješ, uč se! Nečekej, že moudrost s sebou přinese stáří. Solón

33 let cesty za svobodou

21.11.2022 756 RNDr. Zdeněk Bergman

33 let cesty za svobodou

Ano, v těchto dnech si připomínáme 33. výročí demonstrací vyvolaných nespokojeností občanů s (ne)řešením ekologických problémů našeho kraje. Ty předcházely velkému pražskému pochodu z Albertova na Národní třídu 17. listopadu 1989. GT spolu s Ministerstvem životního prostředí organizuje k tomuto výročí panelovou diskusi s politiky i pamětníky.

Tato diskuse proběhne ve středu 23. listopadu 2022 od 16:00 v aule Gymnázia Teplice. Posluchači (a věříme, že i diskutujícími) budou studenti - hlavně z GT, ale pozváni jsou i z dalších středních škol Teplicka.

Veřejnost ji bude moci sledovat prostřednictvím přímého přenosu zde či na tomto kanálu.

Pozvánka Ministerstva životního prostředí je tady.

Moderátorm diskuse bude absolvent GT Vladimír Kořen (abs. 1992). Absolventy GT jsou i další účastníci: Hanza (1996), Žákovská (1994) a Bergman (1978).

Akce se koná v rámci českého předsednictví EU a zúčastní se jí i ministr životního prostředí Slovenské republiky a zástupce Evropské unie.

Kdo si chce předrevoluční dění v Teplicích připomenout či se připravit na debatu, ať si přečte záznam Paměti národa.

Zpět na: Oznámení

Fotogalerie

Fasáda B

Fasáda B

23 fotek

Na podzim 2023 byla opravena velká část fasády budovy B Gymnázia Teplice.

RNDr. Zdeněk Bergman
24.11.2023 20:53

Všechny galerie

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz