Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Nepomůžeš lidem, když pro ně budeš dělat to, co by měli dělat sami. Abraham Lincoln

Co je IBIS?

24.09.2022 176 RNDr. Zdeněk Bergman

Co je IBIS?

Jedná se o biologický korespondenční seminář pro středoškolské studenty, který se zabývá rozmanitými tématy z oblastí biologie a medicíny. V minulých ročnících se naši řešitelé zabývali například otázkami: co jsou naše vnitřní hodiny a jak jsou nastavené, jak správně poskytnout první pomoc v neobvyklých situacích či jestli je pro naši přírodu opravdu dobré sázet více stromů. Nyní nás čeká ročník 2022/23.

Jak probíhá?

Soutěžní část probíhá v online prostředí, a to konkrétně na našich stránkách: http://ibis.sci.muni.cz/.
V průběhu školního roku zveřejníme 4 sady po šesti úlohách. Poté, co student svá řešení odevzdá, opraví je jednotliví autoři a řešitel dostane individuální zpětnou vazbu. Dozví se, kde konkrétně udělal chybu, které myšlenky správně pochopil a v případě zájmu může s autorem navázat delší diskuzi o dané problematice.
Mimo teoretické úlohy jsme si i letos připravili experimentální bonus, při jehož řešení si studenti sami vyzkouší provést experiment, své výsledky náležitě zpracovat a vyhodnotit. 

Jaký bude mít přínos pro studenty?

IBIS rozšiřuje obzory studentům, kteří jsou aktivní, zajímají se o přírodní vědy, plánují studovat biologii, chemii či medicínu na vysoké škole, nebo se prostě chtějí dozvědět něco více o světě kolem sebe! 

Seznamujeme studenty s neobvyklými problémy a zajímavými fenomény. Učíme je správně pracovat s odbornou literaturou nebo internetovými zdroji, formulovat své myšlenky a hypotézy, stručně a přesto věcně odpovídat na položené dotazy, a to i v anglickém jazyce. 

Pro šikovné řešitele pak připravujeme víkendová soustředění, kde si vyzkouší práci ve špičkových laboratořích, budou moct navštívit zajímavá vědecká pracoviště, podívají se s námi do terénu a seznámí se se svými vrstevníky, kteří jsou zapálení do přírodních věd stejně jako oni.
Pro ty nejlepší pak v září pořádáme týdenní soustředění K-SCUK plné zajímavých přednášek, workshopů, zábavných her a dobrodružství. Více informací o tomto soustředění najdete zde: https://kscuk.fi.muni.cz/.

Nově jsme se také stali jednou z motivačních aktivit, která zájemcům o studium na přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity může pomoci k přijetí na vysokou školu bez přijímací zkoušky (podrobnější informace k nahlédnutí například zde: https://www.sci.muni.cz/pro-uchazece/bakalarske-studium/prijimaci-rizeni)

První sada tohoto ročníku je již v plném proudu, rádi vás mezi řešiteli uvidíme!

Srdečně zdraví,

Eliška Pirnosová

e-mail: eliska.pirnosova@gmail.com

Zpět na: Oznámení

Fotogalerie

Holub v Anglii

Holub v Anglii

10 fotek

Foto ze studijního pobytu Jana Holuba (6.A) ve Velké Británii v roce 2022/23.

RNDr. Zdeněk Bergman
26.11.2022 20:08

Všechny galerie

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz