Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Učíš-li se proto, aby sis zapamatoval, zapomeneš. Učíš-li se proto, abys porozuměl, zapamatuješ si.

Co je IBIS?

24.09.2022 308 RNDr. Zdeněk Bergman

Co je IBIS?

Jedná se o biologický korespondenční seminář pro středoškolské studenty, který se zabývá rozmanitými tématy z oblastí biologie a medicíny. V minulých ročnících se naši řešitelé zabývali například otázkami: co jsou naše vnitřní hodiny a jak jsou nastavené, jak správně poskytnout první pomoc v neobvyklých situacích či jestli je pro naši přírodu opravdu dobré sázet více stromů. Nyní nás čeká ročník 2022/23.

Jak probíhá?

Soutěžní část probíhá v online prostředí, a to konkrétně na našich stránkách: http://ibis.sci.muni.cz/.
V průběhu školního roku zveřejníme 4 sady po šesti úlohách. Poté, co student svá řešení odevzdá, opraví je jednotliví autoři a řešitel dostane individuální zpětnou vazbu. Dozví se, kde konkrétně udělal chybu, které myšlenky správně pochopil a v případě zájmu může s autorem navázat delší diskuzi o dané problematice.
Mimo teoretické úlohy jsme si i letos připravili experimentální bonus, při jehož řešení si studenti sami vyzkouší provést experiment, své výsledky náležitě zpracovat a vyhodnotit. 

Jaký bude mít přínos pro studenty?

IBIS rozšiřuje obzory studentům, kteří jsou aktivní, zajímají se o přírodní vědy, plánují studovat biologii, chemii či medicínu na vysoké škole, nebo se prostě chtějí dozvědět něco více o světě kolem sebe! 

Seznamujeme studenty s neobvyklými problémy a zajímavými fenomény. Učíme je správně pracovat s odbornou literaturou nebo internetovými zdroji, formulovat své myšlenky a hypotézy, stručně a přesto věcně odpovídat na položené dotazy, a to i v anglickém jazyce. 

Pro šikovné řešitele pak připravujeme víkendová soustředění, kde si vyzkouší práci ve špičkových laboratořích, budou moct navštívit zajímavá vědecká pracoviště, podívají se s námi do terénu a seznámí se se svými vrstevníky, kteří jsou zapálení do přírodních věd stejně jako oni.
Pro ty nejlepší pak v září pořádáme týdenní soustředění K-SCUK plné zajímavých přednášek, workshopů, zábavných her a dobrodružství. Více informací o tomto soustředění najdete zde: https://kscuk.fi.muni.cz/.

Nově jsme se také stali jednou z motivačních aktivit, která zájemcům o studium na přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity může pomoci k přijetí na vysokou školu bez přijímací zkoušky (podrobnější informace k nahlédnutí například zde: https://www.sci.muni.cz/pro-uchazece/bakalarske-studium/prijimaci-rizeni)

První sada tohoto ročníku je již v plném proudu, rádi vás mezi řešiteli uvidíme!

Srdečně zdraví,

Eliška Pirnosová

e-mail: eliska.pirnosova@gmail.com

Zpět na: Oznámení

Fotogalerie

5.G ve Švýcarsku

5.G ve Švýcarsku

20 fotek

Od 31. ledna do 2. února 2023 pobývala třída 5.G v Českém Švýcarsku.

Mgr. Kateřina Appelová
02.02.2023 19:03

Všechny galerie

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz