Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Chcete být chytří velice? Navštěvujte Gymnázium Teplice.

Dante – geniální básník, myslitel a vizionář

16.03.2021 82 RNDr. Zdeněk Bergman

Dante – geniální básník, myslitel a vizionář

Italský kulturní institut v Praze připomíná 700. výročí narození Danta Alighieriho, jednoho z největších básníků všech dob. Zve naše žáky i vyučující k sérii bezplatných on-line přednášek, v nichž prof. Jiří Špička představí hlavní rysy Dantovy osobnosti a tvorby a následně se bude věnovat interpretaci vybraných pasáží z Božské komedie.

První přednáška se bude konat 23. března 2021 v 18 hodin:

 

Dante – geniální básník, myslitel a vizionář

Co ví dnešní český student o Dantovi? Že je to velký renesanční básník? Že napsal dílo s názvem Božská komedie, které má tři části po 33 zpěvech s jedním úvodním zpěvem, a že s Vergiliem prochází světem mrtvých, a že psal svou báseň v tercínách? Jsou tyto informace dostatečné, abychom alespoň částečně Danta pochopili? A jsou vůbec pravdivé? V této přednášce si řekneme, v čem tkví skutečná Dantova velikost a genialita, čím obohatil možnosti literatury a čím předběhl svoji dobu. Zaměříme se především na jeho největší dílo, Božskou komedii, která dodnes fascinuje čtenáře na celém světě, a vysvětlíme si její kompoziční principy a hlavní významy.

O přednášejícím: Jiří Špička je profesorem italské literatury na Katedře romanistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Dosud se zabýval především Franceskem Petrarkou, ale mezi jeho zájmy patří též Giovanni Boccaccio, italská literatura 20. století a recepce italské literatury v českých zemích.

Prosíme zájemce o přednášku, aby se registrovali zde.

Letizia Kostner

Zpět na: Oznámení

Fotogalerie

Šatna TvA

Šatna TvA

17 fotek

Rekonstrukce šaten u tělocvičny A v zimě 2021.

RNDr. Zdeněk Bergman
23.03.2021 21:19

Všechny galerie

Partneři a sponzoři

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz