Logo Ústecký kraj

22. 9. 1575: Rudolf II. v Katedrále sv. Víta korunován českým králem.

Daruj život

03.12.2019 2 051 RNDr. Zdeněk Bergman

Daruj život

Podpořte s FK Teplice Český registr dárců krvetvorných buněk Praha IKEM a staňte se dárci kostní dřeně - 10 minut Vašeho času může zachránit lidský život nejen Matějovi.

V úterý 10. prosince 2019 budeme na teplických Stínadlech plnit další Žlutomodré přání a to tentokrát Matějovi Kučerovi z Miletína na Jičínsku. Matějovi byla v jeho dvanácti letech diagnostikována chronická forma leukemie a od té doby se mu hledá vhodný dárce kostní dřeně.

Celý příběh Matěje najdete zde.

Matěj přijede do Teplic i v doprovodu svého otce Jana, který se rozhodl vzít nejen osud svého syna do vlastních rukou a začal organizovat akce podporující vstup dobrovolníků do registru. I když se mu podařilo sehnat více než 2 tisíce dárců kostní dřeně pro jiné, tak pro jeho syna se stále dárce najít nepodařilo.

Pomozte i Vy a vstupte do registru dárců kostní dřeně 10. 12. 2019 přímo na teplických Stínadlech. FK Teplice předjednal s registrem dárců kostní dřeně v IKEM, že v případě zájmu alespoň padesáti dobrovolníků o vstup do registru, přijedou pracovníci registru přímo na náš stadion a umožní vstup do registru všem zájemcům. Vstup do registru je rychlý a snadný, není třeba se ničeho obávat.

Případní zájemci, kteří chtějí věnovat 10 minut svého času a zachránit život nejen Matějovi, nás prosím kontaktujte nejpozději do 3. 12. 2019 Ing. Viléma Kunze, Ph.D. (mobil: 605 111 774, email: kunz.vilem@seznam.cz).

Následně se mohou těšit nejen na prohlídku zákoutí stadionu FKT se zasvěceným výkladem teplické legendy Pavla Verbíře, setkání a focení s hráči A týmu či přímo si mohou pohovořit i s Matějem Kučerou a jeho otcem Janem.

Jak můžete pomoci (nejen) Matějovi? Staňte se dárci kostní dřeně a vstupte do registru!

Vstupní vyšetření zabere zájemci pouze 10 minut času - zájemce vyplní vstupní dotazník a je mu odebrán stěr slin z dutiny ústní.

Pokyny před vstupním vyšetřením:

  • zájemce musí splňovat podmínky vstupu do registru
  • zájemce před stěrem slin nemusí být nalačno
  • 30 min před stěrem slin nejíst, nepít, nekouřit, nežvýkat žvýkačku, nelíbat se s druhou osobou J
  • sebou OP nebo jiný doklad totožnosti

Podmínky vstupu

  • věk od 18 do 40 let věku, do 41. narozenin (evidence v databázi registru do 55 let věku dárce)
  • hmotnost více než 50 kg
  • výborný zdravotní stav (žádné závažné onemocnění - ani v minulosti)
  • bez trvalé medikace a léčby (výjimkou je antikoncepce)
  • veřejné zdravotní pojištění platné v ČR

DÁRCOVSTVÍ KOSTNÍ DŘENĚ JE DOBROVOLNÉ, BEZPLATNÉ A ANONYMNÍ.

Potřebné a kompletní informace naleznou dárci na www.darujzivot.cz.

Zpět na: Oznámení

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz