Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

4. října 1441 – Jan Rokycana svolal sněm do Kutné Hory, kde byly ujednány zásady husitského vyznání závazné pro všechny.

GEB 2022

12.05.2022 637 RNDr. Zdeněk Bergman

GEB 2022

Po dvouleté "covidové" přestávce opět jedeme do Banátu. V pátek 13. května 2022 odjíždí rekordně početná výprava (87 žáků a pět učitelů) do rumunského Banátu na gymnáziální expedici (GEB). 

Žáci budou deset dní putovat krajem, který je dnes evropskou periférií a kde tedy lišky dávají dobrou noc. Smyslem je nejen poznat vzdálený kraj s divokou přírodou, ale také pomoci odlehlé české komunitě, která už dvě staletí žije odděleně od staré vlasti. Ta pomoc spočívá hlavně v tom, že tam přijede početná skupina turistů, kteří se tam ubytují a stravují, koupí si nějaký ten suvenýr a tím povzbudí tamní hospodářství. A taky tam vezou pár dárků do českých vesnických škol. Tak to děláme už skoro 15 let.

První den naše cestovatele čeká trasa Teplice – Praha – Bratislava – Budapešť – Timisoara – Lugoj – Caran Sebes – Baile Herculane – tábořiště Cornereva v údolí řeky Cerna a pak hned malý aklimatizační výšlap. Náhled trasy je zde: https://mapy.cz/s/cucavedele.

Další zprávy snad již budou přímo z Banátu. Už se na ně těšíme.

 

Zpět na: Oznámení

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz