Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Na moudré oprati je dobrý i špatný kůň. Tatarské přísloví

Jak pomoci Ukrajině.

28.02.2022 835 RNDr. Zdeněk Bergman

Jak pomoci Ukrajině.

Již od pátku 25. února 2022 dostáváme návrhy, jak vyjádřit podporu Ukrajině a jak jí pomoci. Nvrhujete vlajky, sbírky, peníze. Je fajn vidět, že žáky a učitele GT nenechává ruský útok na Ukrajinu chladnými. Zde jsou možnosti, jak se zapojit:

 

Finanční příspěvek

Věnovat - byť drobný - finanční obnos - to je dobrá a rychlá cesta, jak pomoci. Peníze lze poslat na účet renomovaných organizací, které vědí, jak pomoci, protože mají zkušenosti, kontakty i lidi. Seznam (včetně odkazů) najdete třeba tady.

Věcné dary

Tady je to složitější. Věci se obtížně třídí a transport může být komplikovaný. Proto opět doporučujeme využít prostřednictví humanitárních organizací.

Potraviny

Jídlo lze darovat prostřednictvím potravinových bank. Kontakt na tu pro Ústecký kraj je tady.

Ubytování

Máte-li možnost, tak účinnou pomocí válečným uprchlíkům je pskytnutí ubytování. Nabídky shromažďuje web Správy uprchlických zařízení MV ČR - zde.

Dobrovolnická práce

Do Teplic přijíždí první skupina ukrajinských válečných uprchlíků. Je vhodné pomoci jim a jejich dětem s orientací v novém prostředí, ukázat jim město, kde se dá co obstarat, kam se dá zajít za zábavou a rozptýlením. Studenti mohou pomoct osobně jako dobrovolníci pro volnočasové aktivity dětí z uprchlých rodin, které se dostaly do Teplic. Zájemce osloví koordinátoři ze Sokola nebo Junáka a domluví možnosti. Hlásit se můžete prostřednictvím formuláře

 

Zpět na: Oznámení

Fotogalerie

MFF UK a Národní muzeum

MFF UK a Národní muzeum

7 fotek

23. listopadu 2022 navštívili sextáni MFF UK a stihli i Národní muzeum.

Mgr. Ilona Kuboňová
02.12.2022 11:26

Všechny galerie

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz