Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Na moudré oprati je dobrý i špatný kůň. Tatarské přísloví

Jom ha-šoa 2019

28.04.2019 1 978 Mgr. Hana Nováková

Jom ha-šoa 2019

Letošní již 14. ročník Veřejného čtení jmen obětí holocaustu – Jom ha-šoa se uskuteční 2. května 2019 ve 21 městech České republiky.

V roce 2019 se k akci nově připojují Karlovy Vary, Mikulov, Nýrsko, Prostějov a také Teplice.

Jádrem akce je maraton čtení jmen jednotlivých žen, mužů a dětí, kteří byli kvůli svému přisouzenému židovskému nebo romskému původu pronásledováni, perzekvováni a zavražděni během druhé světové války. „Zapojit se do čtení jmen obětí může každý – akce je určena široké veřejnosti. Hojně se do čtení jmen zapojují nejen pamětníci a přeživší koncentračních táborů a jejich potomci, ale též mladí lidé, někdy i celé školní skupiny. Velice nás těší, že se každý rok k veřejnému čtení přidávají nová města,“ popisuje veřejné čtení jmen obětí holocaustu Tereza Štěpková, ředitelka Institutu Terezínské iniciativy.

V Teplicích bude Veřejné čtení jmen obětí holocaustu – Jom ha-šoa probíhat na Mírovém náměstí (u fontány v parku za divadlem, vedle NC Galerie), a to od 14:00 do 15:30. Každý, kdo přijde, obdrží seznam několika jmen se stručnými osobními údaji. Jména pak může dle svého uvážení veřejně přečíst.

Ve spolupráci se Statutárním městem Teplice akci organizují spolky Sayfy a Ulpan Teplice.

H. Nováková

Zpět na: Oznámení

Fotogalerie

MFF UK a Národní muzeum

MFF UK a Národní muzeum

7 fotek

23. listopadu 2022 navštívili sextáni MFF UK a stihli i Národní muzeum.

Mgr. Ilona Kuboňová
02.12.2022 11:26

Všechny galerie

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz