Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Na moudré oprati je dobrý i špatný kůň. Tatarské přísloví

Kasiopea

09.11.2020 93 RNDr. Zdeněk Bergman

Kasiopea

Kasiopea je programátorská soutěž, kterou organizují studenti informatiky z Matematicko-fyzikální fakulty UK. Letos proběhne už 6. ročník této soutěže, které se každým rokem účastní stovky nadaných středoškoláků a žáků základních škol ze všech koutů republiky. 

Soutěž má dvě kola. Domácí kolo začne 21. listopadu 2020 a potrvá do 6. prosince 2020. Celé proběhne online a bude možné se do něj zapojit kdykoli v daném termínu. Nejúspěšnější soutěžící postoupí do finále, které se bude konat začátkem příštího roku. 

Úlohy v domácím kole jsou určeny začátečníkům a pomáhají rozvíjet jejich programátorské dovednosti. Máme ale i úlohy složitější, kde si na své přijdou i zkušenější studenti. Více informací a příklady úloh z minulých let naleznete na kasiopea.matfyz.cz.

V tomto roce navíc plánujeme spolu se soutěžními úlohami zveřejnit i tutorialy a výukové texty, které mají za cíl studentům pomoci překonat počáteční nezdary v programování a představit některé základní přístupy a techniky.

Kromě toho nabízíme vyučujícím možnost vyřešit se svými studenty první dvě soutěžní úlohy přímo během vyučovacích hodin. Studenti si tak mohou procvičit základy vyučovaného programovacího jazyka, vyzkoušet si soutěžní prostředí, překonat počáteční technické problémy, a tak získat motivaci k dalšímu samostatnému řešení.

Pokud byste chtěli využít této možnosti, rádi Vám s předstihem zašleme zadání prvních dvou úloh. Stačí, když nám dáte vědět na mail kasiopea@matfyz.cz.

Josef Minařík, MFF UK

Zpět na: Oznámení

Fotogalerie

Vlajky naděje

Vlajky naděje

11 fotek

Gymnázium Teplice oslavilo svátek 28. října 2020 vyvěšením čtyř set státních vlajek.

RNDr. Zdeněk Bergman
29.10.2020 20:25

Všechny galerie

Partneři a sponzoři

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz