Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Na moudré oprati je dobrý i špatný kůň. Tatarské přísloví

Klimatická změna

14.09.2019 1 773 RNDr. Zdeněk Bergman

Klimatická změna

Před třiceti lety se tisíce mladých lidí vydaly do ulic a na náměstí měst po celém Československu i v dalších socialistických zemích. Volaly po změně, dodržování lidských práv, chtěly lepší budoucnost.

V těchto dnech (září 2019) volají mladí po změně znovu. Tentokrát ale nejde o změnu z totalitní společnosti ve společnost svobodnou, ale o jednu z nejzávažnějších krizí, které lidstvo čelí – KLIMATICKOU ZMĚNU.

Hnutí Fridays for Future svolává na 20. září 2019 celosvětovou Stávku za klima. Vyzývá nejen středoškoláky, ale tentokrát především dospělé, aby také přišli na některou z akcí, které se budou konat po celém Česku.

Amnesty se k této výzvě připojuje. Zúčastněte se Stávky za klima společně s námi!

seznam akcí v ČR

Studenti z Fridays for Future totiž nebojují jenom za svoji budoucnost, ale především za stovky milionů lidí po celém světě, kteří devastující dopady klimatických změn pociťují na vlastní kůži. Jejich práva jsou změnami klimatu stále více ohrožena.

Snížená dostupnost pitné vody, domovy zničené hurikány, záplavami nebo požáry, suchem zničená úroda a šíření nemocí jsou jen některými z mnoha dopadů klimatických změn, které v různých částech světa postihují především ty nejzranitelnější – děti, ženy a staré lidi.

celý článek

Amnesty International monitoruje vlivy klimatických změn na lidská práva od roku 2009. Vzhledem k tomu, že se tyto dopady stále prohlubují, byla “změna klimatu” v letošním roce zařazena mezi naše stálá témata.

Podpořte proto prosím Amnesty ČR, abychom se tomuto důležitému tématu mohli více věnovat i my, v české Amnesty.

Michal Horniecký, Koordinátor aktivismu

Zpět na: Oznámení

Fotogalerie

MFF UK a Národní muzeum

MFF UK a Národní muzeum

7 fotek

23. listopadu 2022 navštívili sextáni MFF UK a stihli i Národní muzeum.

Mgr. Ilona Kuboňová
02.12.2022 11:26

Všechny galerie

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz