Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Koncert pro vzdělání

19.02.2021 121 RNDr. Zdeněk Bergman

Koncert pro vzdělání

Milé paní učitelky, páni učitelé a vůbec všichni, kdo se věnujete tolik důležité činnosti, jakou je vzdělávání. Velmi si vaší práce vážíme, a proto bychom Vás chtěli co nejsrdečněji pozvat ke sledování koncertu A PŘECE SE UČÍ! v režii České filharmonie.

Odehraje se tuto sobotu - 20. února 20121 - od 20.15 na obrazovkách České televize (stanice ČT Art) a také na Facebooku a YouTube České filharmonie, konkrétně zde.

Rádi bychom celý večer věnovali právě Vám učitelům, ale i všem žákům, studentům, rodičům, prarodičům, ale také trenérům, sbormistrům, vedoucím zájmových kroužků atakdále, prostě všem, kteří i v dnešní zapeklité době nevzdali boj o hledání toho, co pro nás vzdělání může znamenat a jaké mohou být podoby vzdělání, které nás v životě posouvají někam dál…

Na pódiu Dvořákovy síně Rudolfina usedne ČESKÁ STUDENTSKÁ FILHARMONIE, orchestr sestavený z mladých lidí, některým je třeba jen 16 roků. Hudbu s nimi budou vytvářet dva dirigenti - jejich stálý podporovatel Marko Ivanović a pak šéfdirigent České filharmonie Semjon Byčkov, který se před mladý orchestr postaví vůbec poprvé. Naši hudebníci připravili krásný a pestrý program s hudbou Antonína Dvořáka, Giuseppe Verdiho, Richarda Wagnera, Ludwiga van Beethovena, Leoše Janáčka a Josefa Suka. Máme se na co těšit!

Večerem nás provedou moderátoři Alice Nellis a Karel "Kovy" Kovář. A jejich myšlenkami tuto pozvánku uzavřeme…

"Chtěla bych vyjádřit velkou důvěru v generaci našich dětí, které se - věřím - přes všechna protivenství - naučí spoustu věcí, které někteří z mojí generace neumí. Už v relativně mladém věku zažijí věci, které je donutí vnímat společnost a svět kolem sebe a učit se vzájemným ohledům, protože jsou věci, které člověk nevyřeší sám a jenom za sebe. Hudba nás přivádí do stavu velké otevřenosti a odvahy. Je to odvaha k tomu se otevřít a říct si, že ještě nejsem hotový, ještě se toho mám hodně co učit… Obzvlášť pro dospělé, kteří si někdy myslí, že vzdělání už se jich netýká, je důležité zjišťovat, že se mohou učit dělat věci novým způsobem. Hudba pro nás může být báječným krokem do takového otevřeného prostoru!" (ALICE NELLIS)

"Hudba mě doprovází celý život. Často při jejím poslechu přemýšlím o věcech a odpoutávám se od běžné reality. Napříč žánry poznávám, že hudba je univerzální jazyk, kterým se všichni dorozumíme, každému něco řekne bez ohledu na věk, původ, jazyk - a v každém z nás něco probouzí. Ve mně je to často přemýšlení, kreativita a zájem." (KAREL KOVÁŘ)

Videopozvánku ke koncertu najdete zde.

Další informace o skladbách a účinkujících zase tady.

Když budete mít v sobotu večer volných 90 minut, přidejte se od 20.15 k nám a pojďme společně umožnit hudbě, aby nás potěšila, povzbudila a propojila!

A ještě jednou děkujeme za Vaši práci!

Leona Hornová
Oddělení vzdělávacích programů
Česká filharomonie

 

Zpět na: Oznámení

Fotogalerie

Půda B

Půda B

8 fotek

Práce na opravě podlahy na půdě budovy B začaly v únoru 2021.

RNDr. Zdeněk Bergman
25.02.2021 13:12

Všechny galerie

Partneři a sponzoři

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz