Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Matematická soutěž Pangea

19.03.2021 793 Mgr. Blanka Dvořáková

Matematická soutěž Pangea

Na přelomu března a dubna 2021 nás čeká školní kolo matematické soutěže Pangea. Soutěž je určena pro základní školy a nižší ročníky víceletých gymnázií. Ve vybrané hodině matematiky nejdéle však 9. dubna 2021 budou žáci malého gymnázia zápolit s matematickými úlohami pod bedlivým dohledem svých učitelů. Celou hodinu budou kontrolováni pomocí webkamer. Žáci, kteří postoupí do finále, mohou získat hodnotné ceny. 

O soutěži 

Pangea je matematická soutěž pod záštitou Českého svazu vědecko-technických společností a Jednoty českých matematiků a fyziků. Každý rok jsou vybrána témata, která mají svého patrona mezi českými známými osobnostmi. V minulých letech to byla např. architektura, medicína, sport, doprava. 

Pro ročník 2020/2021 jsou zvolena témata Věda a Výtvarné umění

Patronem Výtvarného umění je prof. PhDr. Ing. Jan Royt, Ph.D., DSc., český historik umění, prorektor pro tvůrčí a ediční činnost Univerzity Karlovy, člen Vědecké rady Národní galerie v Praze. 

Patronem Vědy je letos prof. RNDr. Eva Zažímalová, CSc., česká biochemička, od března 2017 předsedkyně Akademie věd ČR, od roku 2017 členka Učené společnosti ČR.  

Blanka Dvořáková 

Zpět na: Oznámení

Fotogalerie

Naši v Portugalsku

Naši v Portugalsku

7 fotek

Od 2. do 8. května 2022 působí v Portugalsku našich 23 vyslanců.

RNDr. Zdeněk Bergman
05.05.2022 15:09

Všechny galerie

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz