Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Lhostejnost k osudu celku je přesně tím, co otevírá dveře zlu. V. Havel

Napiš dopis, změníš život!

07.12.2019 1 522 Mgr. Daniela Humpliková

Napiš dopis, změníš život!

V úterý 10. prosince 2019 se naše škola zúčastní Maratónu psaní dopisů. 

Jedná se o jednu z nejrozsáhlejších kampaní Amnesty International v ČR proti bezpráví, která se od roku 2010 tradičně pořádá po celém světě kolem 10. prosince, kdy se na počest přijetí Všeobecné deklarace lidských práv Valným shromážděním OSN v roce 1948 slaví Den lidských práv.

Smyslem Maratonu je společně ručně napsat nebo nakreslit co největší množství dopisů s výzvami vládám či úřadům příslušných zemí s cílem upozornit na porušování práv obránců lidských práv. Za jednotlivé případy se ve stejnou chvíli apeluje ve většině zemí světa, což vytváří mezinárodní tlak, který příslušné autority nemohou jen tak ignorovat. Proto se téměř u třetiny případu podaří prosadit zásadní změnu, u dalších sledujeme alespoň částečný pozitivní vývoj a morální přínos obětem bezpráví a jejich blízkým.

ÚSPĚCHY MARATONU 2018

V loňském roce bylo evidováno celkem 16 637 napsaných nebo ručně podepsaných dopisů, které byly odeslány úřadům nebo přímo vězněným či pronásledovaným lidem a jejich blízkým. Dalších 8 471 dopisů bylo podepsáno online.

Připojte se i vy a přijďte v úterý 10. 12. 2019 od 8.00 do 12:35 do naší auly napsat dopis. 

Daniela Humpliková

Zpět na: Oznámení

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz