Logo Ústecký kraj

Pax hominibus bonae voluntatis.

Nepovinné předměty

27.04.2023 1 290 Ing. Jakub Mráček

Nepovinné předměty

Studentům napříč ročníky nabízíme 5 nepovinných předmětů. Přečtěte si anotace a přihlašte se do středy 3. května 2023.

Přihlašování probíhá prostřednictvím formuláře: https://forms.office.com/e/uyqigTczXp.

Latinský proseminář

Kurz pro všechny, kteří tuší, že znalost latiny je klíčem k cizím jazykům, k civilizaci starověkého Říma a k evropské kulturní tradici. Studenti se naučí základy latinské gramatiky, což může přispět k lepšímu pochopení stavby moderních jazyků a osvojí si slovní zásobu, která jim umožní snazší orientaci v terminologii společenských i přírodních věd.

Vyučující: Mgr. Kamila Panešová, Ph.D.

Cílová skupina: Stávající kvintáni

Dramatická výchova 

Pro všechny zájemce o divadlo, dramatickou tvorbu, rétoriku, sebeovládání. 

Vyučující: Mgr. MgA. Iva Šimková

Cílová skupina: Jakýkoli student/ka GT

Sborový zpěv

Sborový zpěv je nepovinný předmět, jehož náplní je hlasová výchova, nácvik a prezentace skladeb. Reprezentace školy. Vedle pravidelné výuky 2h týdně (v odpoledních hodinách) jsou součástí výuky i občasné koncerty, účast na soutěžích apod.

Vyučující: PhDr. Květuše Martínková

Cílová skupina: Jakýkoli student/ka GT

Flétnový soubor

Flétnový soubor je nepovinný předmět, jehož náplní je souborová hra na zobcové flétny. Je určen studentům, kteří nástroj aspoň trochu ovládají a chtějí si zahrát v souboru. Součástí výuky jsou i občasná vystoupení. Výuka bude probíhat v odpoledních hodinách.

Vyučující: PhDr. Květuše Martínková

Cílová skupina: Jakýkoli student/ka GT

Duke of Edinburgh Award

Během školního roku koordinátoři projektu DofE provedou účastníky celým cyklem ceny tak, aby na konci účastník držel v ruce prestižní mezinárodní certifikát. Program podporovaný britskou královskou rodinou se hodí do CV a k přijetí na zahraniční a už i české univerzity.  V rámci předmětu v září nastavíme osobní cíle studenta, na podzim a v zimě student bude své aktivity plnit, na jaře začneme plánovat ostrou expedici, před níž proběhne expediční školení a cvičná výprava.  

Své aktivity a pokrok studenti vyplňují do mobilní aplikace, po celou dobu s podporou mentorů, kteří v případě potřeby navrhnou přenastavením aktivit a pomohou studentům program dotáhnout do úspěšného konce.

Jak Dofe funguje? Spočívá v tom, že se pravidelně věnuješ aktivitám ze tří oblastí, každé z nich 1 hodinu týdně. Oblasti DofE jsou pohyb, dovednost a dobrovolnictví. U každé aktivity si stanovíš osobní cíl, který tě bude motivovat a posouvat dál. Na závěr ještě absolvuješ týmovou expedici v přírodě. Více na www.dofe.cz.

Garanti: M.A. Dagmar Pike, Mgr. Kateřina Appelová, Mgr. Lubomír Tanzmann

Cílová skupina: Kdokoli starší 14 let

Ing. Jakub Mráček

Zpět na: Oznámení

Fotogalerie

6.G na Kraji

6.G na Kraji

6 fotek

8. února 2024 navštívila třída 6.G Krajský úřad a setkala se s hejtmanem.

Mgr. Rostislav Gramskopf
12.02.2024 13:26

Všechny galerie

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz