Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Slabí v boji podléhají, silní bojem sílí. Tolstoj

Pište o NATO. Máte na to.

21.05.2019 4 RNDr. Zdeněk Bergman

Pište o NATO. Máte na to.

Asociace pro mezinarodni otazky nabízí zapojení do esejistické soutěže na téma Jaké největší výzvě NATO v současnosti čelí a jak ji vyřešit?, která je určena studentům ve věku 17-23 let.

Soutěž je součástí celoročního projektu zaměřeného na pohled mladé generace na NATO a českou bezpečnost, který realizuje Asociace pro mezinárodní otázky (AMO). Do soutěže se mohou studenti hlásit individuálně. Esej v rozsahu max. 5 normostran (9000 znaků) je možné spolu s osobními údaji (jméno, příjmení, datum narození, telefonní kontakt, město bydliště a název školy) zasílat do 7. června 2019 na adresu soutez@amo.cz. Soutěž by měla dát studentům příležitost ukázat pohled studentů na současné bezpečnostní výzvy NATO a navrhnout konkrétní a originální způsob jejího řešení. Příspěvky bude hodnotit odborná porota.

Ze zaslaných příspěvků bude vybráno 12 nejlepších, jejichž autoři se zúčastní v průběhu podzimu expertních seminářů na bezpečnostní problematiku, během kterých společně vytvoří tzv. policy memo (doporučení pro tvorbu politiky). To budou moci v prosinci 2019 prezentovat na uzavřeném kulatém stole českým odborníkům na bezpečnost a osobám, které přímo ovlivňují českou bezpečnostní a zahraniční politiku. Vybraní studenti tak dostanou možnost představit pohled své generace současným českým představitelům s rozhodovací pravomocí a diskutovat své názory na NATO a českou bezpečnostní a zahraniční politiku.

Věříme, že je to pro studenty zajímavá příležitost, jak vyjádřit svůj názor, získat nové poznatky o tématu netradiční formou mimo školní lavice a setkat se se zajímavými osobnostmi z veřejného a akademického prostředí.

Veškeré informace k projektu naleznete také na www.amo.cz/nato/.

Zpět na: Oznámení

Fotogalerie

Mundani končí

Mundani končí

10 fotek

Foto ze schůzky v Drážďanech dne 19. června 2019 pořídila P. Bergmanová.

Mgr. Pavla Bergmanová
20.06.2019 08:58

Všechny galerie

Partneři a sponzoři

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz