Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Vychovávat intelekt bez morálky znamená vychovávat vážnou hrozbu pro společnost. Theodore Roosevelt

Pište o NATO. Máte na to.

21.05.2019 568 RNDr. Zdeněk Bergman

Pište o NATO. Máte na to.

Asociace pro mezinarodni otazky nabízí zapojení do esejistické soutěže na téma Jaké největší výzvě NATO v současnosti čelí a jak ji vyřešit?, která je určena studentům ve věku 17-23 let.

Soutěž je součástí celoročního projektu zaměřeného na pohled mladé generace na NATO a českou bezpečnost, který realizuje Asociace pro mezinárodní otázky (AMO). Do soutěže se mohou studenti hlásit individuálně. Esej v rozsahu max. 5 normostran (9000 znaků) je možné spolu s osobními údaji (jméno, příjmení, datum narození, telefonní kontakt, město bydliště a název školy) zasílat do 7. června 2019 na adresu soutez@amo.cz. Soutěž by měla dát studentům příležitost ukázat pohled studentů na současné bezpečnostní výzvy NATO a navrhnout konkrétní a originální způsob jejího řešení. Příspěvky bude hodnotit odborná porota.

Ze zaslaných příspěvků bude vybráno 12 nejlepších, jejichž autoři se zúčastní v průběhu podzimu expertních seminářů na bezpečnostní problematiku, během kterých společně vytvoří tzv. policy memo (doporučení pro tvorbu politiky). To budou moci v prosinci 2019 prezentovat na uzavřeném kulatém stole českým odborníkům na bezpečnost a osobám, které přímo ovlivňují českou bezpečnostní a zahraniční politiku. Vybraní studenti tak dostanou možnost představit pohled své generace současným českým představitelům s rozhodovací pravomocí a diskutovat své názory na NATO a českou bezpečnostní a zahraniční politiku.

Věříme, že je to pro studenty zajímavá příležitost, jak vyjádřit svůj názor, získat nové poznatky o tématu netradiční formou mimo školní lavice a setkat se se zajímavými osobnostmi z veřejného a akademického prostředí.

Veškeré informace k projektu naleznete také na www.amo.cz/nato/.

Zpět na: Oznámení

Fotogalerie

Den otevřených dveří GT

Den otevřených dveří GT

93 fotek

Sobota 7. prosince 2019 byly na GT (skoro) všechny dveře otevřené. Foto J. Lebrová.

RNDr. Zdeněk Bergman
09.12.2019 16:27

Všechny galerie

Partneři a sponzoři

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz