Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Chcete být chytří velice? Navštěvujte Gymnázium Teplice.

Překonejte nástrahy distanční výuky

22.03.2021 161 RNDr. Zdeněk Bergman

Překonejte nástrahy distanční výuky

University of New York in Prague pořádá 25. března 2021 edukační seminář pro širokou veřejnost, který se zaměří na techniky pomáhající se vyrovnat s distanční výukou z pozice rodiče i studenta - jak v ní pro sebe najít i to dobré a užitečné.

Lektorka University of New York in Prague, PhDr. Linda Maruščáková, představí psychologické strategie a užitečné tipy, které pomohou školákům, studentům i rodičům lépe zvládat výzvy domácí výuky, což je skvělou příležitostí sdílet své zkušenosti a pokládat konkrétní dotazy. Společně s lektorkou pak bude možné rozebrat jakékoliv pochybnosti a problémy, kterým v souvislosti s novým typem vzdělávání musí rodiče, školáci i studenti čelit.

Webinář proběhne online na platformách Zoom a YouTube live v češtině a je zcela zdarma.

Hlavní okruhy:

  • Identifikace výzev a výhod distanční výuky
  • Rozvoj rodičovských kompetencí v době pandemie
  • Tipy pro efektivní distanční studium
  • Q&A – prostor pro dotazy a diskuzi

Jednotlivé okruhy budou rozkrývat překážky a výzvy, které se v průběhu online a hybridního vzdělávání nejčastěji objevují (narušení běžné denní rutiny a struktury, pokles motivace, absence sociálního kontaktu a pocity izolace, osamění, rovnováha mezi pracovním a osobním životem). Budou představeny a diskutovány praktické tipy, které jsou v podstatě okamžitě testovatelné v praxi (techniky na organizaci a zvládání denního režimu, rady týkající se pracovního prostoru, využívání psychologických metod k podpoře pozitivních myšlenek, emocí a k adaptaci na nový „normál“, využívání pozitivních vnitřních dialogů, atd.). Velká pozornost bude věnována samozřejmě i rodičům, těžkostem, kterým čelí, a strategiím, které mohou aplikovat v rámci podpory fyzického i duševního zdraví. Diskuze se bude zaměřovat na emoce a jejich zvládání ve složitých situacích, komunikaci s dětmi, narušený rodinný režim, kombinování sociálních rolí rodič - zaměstnanec v novém online uspořádání, atd.

Dozvíte se spoustu užitečných rad a technik, jak se udržet v co nejlepší formě a jak podpořit Vaše děti individuálně, ale i rodinu jako celek v tomto nelehkém období.

PhDr. Linda Maruščáková se věnuje téměř 15 let hlubinné psychologii a psychoterapii, osobnostnímu i firemnímu rozvoji, koučinku i lektorské činnosti. Na UNYPu vede předmět Sportovní psychologie, Etika v psychologii a Psychodiagnostika dospělých. Realizuje webináře a firemní workshopy v oblasti leadershipu - především leadershipu žen a mileniálů, soft skills, dále se specializuje na konzultace v oblasti udržování organizací bez psychopatických rysů, psychologii online prostředí a udržitelného životního stylu. Mezi její další oblíbená témata patří ohleduplný životní styl, ochrana zvířat, je spoluzakladatelkou projektu Vegan Fighter, se kterým organizují události zaměřené na zdravý životní styl, rozvoj a sport. Je aktivní v bojových sportech, sport propojuje s psychologií ve firemním prostředí.

Registrace možná prostřednictví tohoto odkazu. Odkaz na YouTube Live.

Pro vice informací o nás můžete kontaktovat na jstarostik@unyp.cz. Fotky, rozhovory a komentáře poskytneme kdykoli a moc rádi.

Zpět na: Oznámení

Fotogalerie

Šatna TvA

Šatna TvA

17 fotek

Rekonstrukce šaten u tělocvičny A v zimě 2021.

RNDr. Zdeněk Bergman
23.03.2021 21:19

Všechny galerie

Partneři a sponzoři

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz