Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Charakter člověka můžeme snadno posoudit podle toho, jak se chová k tomu, kdo pro něj nemůže nic udělat. J. W. Goethe

Přijďte se podívat na Studentskou konferenci!

03.06.2022 967 Ing. Bc. Jakub Mráček

Přijďte se podívat na Studentskou konferenci!

V pátek 10. června 2022 pořádáme II. ročník Studentské konference. Na 60 septimánů bude v 7 tematických sekcích prezentovat své seminární práce. Akce je přístupná všem studentům a učitelům, níže najdete detailní rozpis. 

Společný úvod

Aula

08:00-08:10        Úvodní projev a organizace dne

08:10-08:25        Jakub Valoušek: Domácí spektrofotometrie

08:35-12:30        Prezentace v tematických sekcích podle následujících rozpisů

Lingvistika a estetika

Učebna 23

Moderuje:     Mgr. Marcela Řeháková, Mgr. Tomáš Mach

08:35-08:40        Organizační a provozní pokyny

08:40-08:52        Daniela Luňáková: Horor v literatuře anglicky mluvících zemí – srovnání motivů a prvků

08:55-09:07        Veronika Vytisková: Britská a americká angličtina - preference studentů GT

09:10-09:22       Eliška Lusková: Postmpresionismus a Vincent van Gogh

09:22-09:35        Zpětná vazba publika a poroty

09:35-09:47        Tereza Adiová: Jazyková politika v současném Španělsku očima studentů španělštiny na GymTce

09:50-10:02        Anna Javorská: Realizace znělých okluziv s důrazem na intervokalické postavení: analýza výslovnosti studentů španělštiny na GymTce

10:05-10:17        Adriana Vinterová: English Monarchs of Stuart Dynasty

10:17-10:30        Zpětná vazba publika a poroty

10:30-10:40        Přestávka

10:40-10:52        Markéta Bereznaninová: The Influence of German on English Language

10:55-11:07        Matyáš Doležal: Origin of British Names in the East Midlands area

11:10-11:22       Bára Vojáčková: Impresionismus a Claude Monet

11:25-11:37        Jiří Novák: Výzkum výslovnosti přejatých slov v češtině

11:37-11:50        Zpětná vazba publika a poroty, vyhlášení

11:50-12:30        Přestávka na oběd

 

Geografie a geoglobalistika

Učebna 22

Moderuje:     Mgr. Martin Rak, Mgr. František Frolík

08:35-08:40        Organizační a provozní pokyny

08:40-08:52        Vojtěch Hanžl: Území plán města Duchcov očima tamních obyvatel

08:55-09:07        Matyáš Desenský: Cosa Nostra

09:10-09:22       Klára Eflerová: ESA

09:22-09:35        Zpětná vazba publika a poroty

09:35-09:47        Tereza Jägerová: Dětská podvýživa

09:50-10:02        Sondor Oyundari: OSN

10:05-10:17        Ema Burgerová: Afrika, nemocný kontinent

10:17-10:30        Zpětná vazba publika a poroty

10:30-10:40        Přestávka

10:40-10:50       Vyhlášení

10:50-11:50        Návštěva další sekce

11:50-12:30        Přestávka na oběd

 

Chemie

Učebna 26

Moderuje:     Mgr. Vladimír Trpka, Ph.D., Mgr. Josef Kopřiva

08:35-08:40        Organizační a provozní pokyny

08:40-08:52        Josef Bilohlávek: Organická syntéza butanalu

08:55-09:07        Bohdan Habor: Chemie a světlo

09:10-09:22       Tereza Malkovská: Anorganická preparační řada Co

09:22-09:35        Zpětná vazba publika a poroty

09:35-09:47        Barbora Minaříková: Anorganická preparační řada Fe

09:50-10:02        Lukáš Mucha: Anorganická preparační řada Ba

10:05-10:17        Martin Stýblo: Anorganická preparační řada Mn

10:17-10:30        Zpětná vazba publika a poroty

10:30-10:40        Přestávka

10:40-10:52        Eliška Žejdlíková: Analýza českých granátů

10:55-11:07        Tereza Müllerová: Hydroponické pěstování: Monitoring a stimulace růstu, optimalizace složení živného roztoku na základě analýzy

11:07-11:20        Zpětná vazba publika a poroty

11:20-11:30        Vyhlášení

11:30-12:30        Přestávka na oběd

 

Matematika, fyzika a informatika

Učebna 21

Moderuje:     RNDr. Věra Ševčíková, Mgr. Jan Steinsdörfer

08:35-08:40        Organizační a provozní pokyny

08:40-08:52        Jiří Říha: Konvexní množiny

08:55-09:07        Petr Vitko: Únikové hry v matematice

09:10-09:22       Jan Liška: Umělá inteligence ve výuce

09:22-09:35        Zpětná vazba publika a poroty

09:35-09:47        Amr Nussir: Virtuální realita - počítačové sítě

09:50-10:02        Lucie Horáková, Anna Krausová:
Grafické řešení exponenciálních a logaritmických nerovnic

10:05-10:17        Jiří Jána: Grafické řešení goniometrických rovnic a nerovnic

10:17-10:30        Zpětná vazba publika a poroty

10:30-10:40        Přestávka

10:40-10:52        Oliver Suchánek: Grafické řešení kvadratických nerovnic

10:55-11:07        Jakub Kraus: Levitace na více způsobů

11:10-11:22       Daniel Kučera: Polarizace světla

11:25-11:37        Huy Dat Le: Elektrické motory

11:37-11:50        Zpětná vazba publika a poroty, vyhlášení

11:50-12:30        Přestávka na oběd

 

Biologie, tělověda a sport

Učebna 20

Moderuje:     Mgr. Jakub Doboš, Mgr. Hana Nováková

08:35-08:40        Organizační a provozní pokyny

08:40-08:52        Pavel Halfar: Metody překonání strachu v parkouru a freerunu

08:55-09:07        Josef Fujan: Funkce dopaminu v mozku

09:10-09:22       Maxim Neuvirt: Evoluce zubů

09:22-09:35        Zpětná vazba publika a poroty

09:35-09:47        Eliška Müllerová: Možnosti ex-situ ochrany ohrožených druhů rostlin

09:50-10:02        Matěj Lébl: Chov morčat

10:05-10:17        Marek Miletín: Lateralita párových orgánů

10:17-10:35        Zpětná vazba publika a poroty, vyhlášení

10:35-11:50       Prostor na návštěvu jiné sekce

11:50-12:30        Přestávka na oběd

 

Sociální vědy a právo I

Učebna 16

Moderuje:     Mgr. Lubomír Tanzmann, Mgr. Jan Kubíček

08:35-08:40        Organizační a provozní pokyny

08:40-08:52        Marek Blažek: Živnostenské podnikání

08:55-09:07        Marek Havlata: Akciová společnost a společnost s ručením omezeným

09:10-09:22       Tereza Ličková: Pohled společnosti na problematiku psychopatie a sociopatie

09:22-09:35        Zpětná vazba publika a poroty

09:35-09:47        Kateřina Mátlová: Autismus

09:50-10:02        Adéla Pavlátová: Psychologie vrahů

10:05-10:17        Adam Bartoň: Bytová politika

10:17-10:30        Zpětná vazba publika a poroty

10:30-10:42        Jáchym Rejcha: Cenné papíry a burza

10:45-10:57        Adam Sebastian Koubek: Charakteristika a vývoj kryptoměn

11:00-11:12        Lukáš Kouba: Volič a populismus

11:12-11:27        Zpětná vazba publika a poroty

11:27-11:40       Vyhlášení

11:40-12:30        Přestávka na oběd

 

Sociální vědy a právo II

Učebna 18

Moderuje:     Mgr. Eva Jusková, Mgr. Irena Korfová

08:35-08:40        Organizační a provozní pokyny

08:40-09:35        Návštěva jiné sekce

09:35-09:47        Barbora Petrová: Trest v době nouzového stavu

09:50-10:02        Veronika Pešková: Zpoplatnění národních parků s důrazem na NP Krkonoše

10:05-10:17        Matěj Rusek: Rozvoj postkomunistických států

10:17-10:30        Zpětná vazba publika a poroty

10:30-10:40        Přestávka

10:40-10:52        Petr Vengrynský: Polyamorie

10:55-11:07        Šimon Vartecký: Možnosti kryptoměny

11:10-11:22       Kateřina Weisová: Charakteristika vybrané neziskové organizace

11:25-11:37        Matyáš Pokorný: Co dělá člověka dobrým leadrem

11:37-11:50        Zpětná vazba publika a poroty, vyhlášení

11:50-12:30        Přestávka na oběd

Společný závěr

Aula

12:30-12:35        Úvod do ceny publika v aule

12:35-13:35       Prezentace vítězů jednotlivých sekcí

13:35-13:40        Hlasování publika

13:40-13:50        Celková reflexe studentské konference

13:50-14:00        Vyhlášení, předávání diplomů

Ing. Jakub Mráček

Zpět na: Oznámení

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz