Logo Ústecký kraj

13. července 1404 – Poprava 51 členů loupežnické bandy rytíře Mikeše Zouly na největší šibenici v českých zemích, nacházející se v Praze na místě dnešní křižovatky U Bulhara. Mikeše doprovodil k šibenici betlémský kazatel Mistr Jan Hus.

Rozdělení nováčků do tříd

15.05.2024 1 647 RNDr. Zdeněk Bergman

Rozdělení nováčků do tříd

Uchazeči, kteří dnes 15. května 2024 byli vyrozuměni o přijetí na Gymnázium Teplice, budou hned e-mailem vyzváni, aby nám sdělili formou elektronického dotazníku své preference ohledně studia cizích jazyků. Pro utváření nových tříd je pak jedním z kritérií právě volba druhého cizího jazyka.

Přání nováčků se vždy snažíme vyhovět, ale ne vždy je to možné. Např. nelze otevřít výukovou skupinu, když se nepřihlásí dost žáků. Jistě se budete ptát, co je to "dost". Přesné číslo je však těžké uvést - záleží na okolnostech (počtu žáků ve třídě, počtu žáků v dalších jazykových skupinách, kapacitě vyučujících apod.). 

V případě primánů je to jednoduché. Aby se otevřela jazyková skupina francouzštiny, španělštiny nebo ruštiny, je třeba, aby se k tomuto jazyku přihlásilo aspoň 11 žáků. Neuvedl jsem němčinu, protože o tu je obvykle zájem největší, takže jedna skupina v primě ji bude mít jistě. No a když se neposbírá dost zájemců o jiný jazyk, tak ji bude mít i druhá skupina v primě.

Ve čtyřletém studiu otvíráme šest nových tříd, takže tam je situace složitější.

Naše kritéria pro výběr žáků do kvint B až G

  • Druhý cizí jazyk. Logicky budou spolu ve třídě ti, kteří si zvolí např. francouzštinu pro pokročilé nebo ruštinu pro začátečníky.
  • Pohlaví. Kvůli výuce tělesné výchovy potřebujeme mít vhodné rozdělení dívek a hochů do tříd.
  • Pořadí v přijímacím řízení. Chceme, aby třídy byly vyrovnané co do studijních výsledků. (To souvisí s naší koncepcí výuky ve skupinách pro talentované)
  • Individuální kritéria. Ta jsou opravdu výjimečná - např. když spolu (ne)chtějí být dvojčata nebo když dva žáci společně dojíždějí ze vzdáleného místa.

Mezi kritéria rozhodně napatří argument, že žáci spolu kamarádí od první třídy. Žáci přicházejí do nového prostředí a navazují nové vztahy, nová přátelství. Proto se na nás prosím s požadavkem na zařazení kamarádů do jedné třídy neobracejte.

Rozdělení žáků do tříd zveřejníme někdy v červnu.

Zpět na: Oznámení

Fotogalerie

Podoby Jana Husa

Podoby Jana Husa

24 fotek

Přesnou podobu Jana Husa neznáme, a tak malíři a sochaři a režiséři mohli zapojit svou představivost.

RNDr. Zdeněk Bergman
05.07.2024 17:43

Všechny galerie

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz