Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Smích je svátkem obličeje. Werich

Setkání v první čtvrti

27.11.2022 269 RNDr. Zdeněk Bergman

Setkání v první čtvrti

Zveme vás na teplickou hvězdárnu, kde se v pátek 2. prosince 2022 od 17:00 uskuteční přednáška Kosmické smetí a jeho sledování teplickým dalekohledem SHOT, kterou přednese Zdeněk Moravec.

Teplická hvězdárna se zapojuje do mezinárodní sítě zaměřené na sledování umělých družic a kosmického smetí. Přednáška je věnovaná způsobu detekce objektů na oběžné dráze Země teplickým dalekohledem SHOT, příčinám vzniku kosmického smetí, možnostem jeho sledování, regulaci a rizikům pro budoucí kosmické aktivity.

Vstupenky koupíte na webu HaP Teplice.

Přednáška se uskuteční v rámci akce Czech Space Week.

Kromě přednášky, můžete navštívit i promítání filmu Star Stuff, výpravné poutě k odlehlým observatořím na třech kontinentech za hledáním našeho místa ve vesmíru.

Nebo se můžete objednat na exkurzi k dalekohledu SHOT. Kde Vám ukážeme, jaké přístroje používáme, jak se celý dalekohled řídí a jak takové pozorování kosmického odpadu probíhá. Za dobrého počasí to bude i s praktickou ukázkou.

Celý program akce Czech Space Week na SČHaP naleznete tu.

Cyklus Setkání v první čtvrti bude pokračovat i v roce 2023:

V lednu uvedeme přednášky hned dvě a to nejprve Radima Neuvirta 7. 1. od 17:00 Dějiny kosmických letů na poštovních známkách.

Ke konci měsíce nás pak navštíví host Zdeněk Lyčka 27. 1. od 17:00 a poví nám o pouti Na kajaku z Alp do Středozemního moře.

V únoru se pak můžete těšit na Jiřího Králíka a Kalendář vesmírného roku. Datum ještě ladíme.

Na konci března v čase předvelikonočním se můžete těšit na přednášku, jež loni zhatil covid, a to Datace Velikonoc 31. 3. od 19:00, kterou přednese Bohuslav Matouš.

A v dubnu se dočkáte Kulových hvězdokup od Karla Slavíka, termín ještě ladíme.

Na setkání se těší,

Bohuslav Matouš, SČHaP v Teplicích

Zpět na: Oznámení

Fotogalerie

BiO B - kraj

BiO B - kraj

3 fotek

Krajské kolo BiO dne 31. března 2023 na Gymnáziu Teplice.

Mgr. Monika Krausová
31.03.2023 16:15

Všechny galerie

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz