Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Na moudré oprati je dobrý i špatný kůň. Tatarské přísloví

Statistický plakát

10.11.2020 134 RNDr. Zdeněk Bergman

Statistický plakát

Dovolte nám, abychom Vás jménem Českého statistického úřadu pozvali k účasti na 6. ročníku mezinárodní soutěže o nejlepší statistický plakát, který se koná v rámci mezinárodního projektu statistické gramotnosti.

Při vytváření statistického plakátu si žáci a studenti osvojí sběr statistických dat, způsoby a možnosti jejich zpracování a prezentaci výsledků výzkumu.

Soutěž je určena:

  • Žákům druhého stupně ZŠ
  • Studentům středních škol
  • Studentům bakalářských programů vysokých škol

Soutěže se mohou zúčastnit 2–5členné týmy. Téma letošního ročníku je životní prostředí, biologie nebo udržitelný rozvoj.

Nejlepší plakáty z každé školy do národního kola soutěže je možné posílat do 15. ledna 2021. Každá škola může odeslat pouze jeden plakát v dané kategorii. Spolu s plakátem zašlou školy také informaci o tom, kolik týmů a žáků se v dané škole soutěže zúčastnilo.

Do 30. dubna se v sídle ČSÚ v Praze na Skalce bude konat výstava nejlepších plakátů národního kola soutěže. Tři nejlepší týmy z každé kategorie se mohou těšit na zajímavé ceny.

Plakáty je možné vytvořit v papírové i elektronické podobě. Do soutěže není nutné se registrovat, stačí jen zaslat soutěžní plakáty, a to na emailovou adresu statistickyplakat@czso.cz, nebo poštou na Michal Novotný, Český statistický úřad, Na padesátém 81, 100 82 Praha 10.

Více informací včetně návodu jak vytvořit statistický plakát, kritérií pro hodnocení plakátů nebo ukázek plakátů z předchozích ročníků soutěže najdete na webových stránkách www.czso.cz/stat_gramotnost

S pozdravem za tým Nejlepší statistický plakát 2020

Vítězslav Kozelek

Tereza Koutecká

Odbor komunikace ČSÚ

Zpět na: Oznámení

Fotogalerie

Vlajky naděje

Vlajky naděje

11 fotek

Gymnázium Teplice oslavilo svátek 28. října 2020 vyvěšením čtyř set státních vlajek.

RNDr. Zdeněk Bergman
29.10.2020 20:25

Všechny galerie

Partneři a sponzoři

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz