Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Na moudré oprati je dobrý i špatný kůň. Tatarské přísloví

Stáž na ministerstvu obrany

06.11.2020 167 RNDr. Zdeněk Bergman

Stáž na ministerstvu obrany

Představuji vám soutěž o stáž na Ministerstvu obrany ČR. Zvláště, pokud vás zajímá budoucnost obranných technologií v horizontu příštích 30 let, je to šance pro vás. Čas na přípravu máte do 20. prosince 2020. Dostal jsem tento dopis:

Vážený pane řediteli,

rádi bychom Vás oslovili v souvislosti s probíhající kampaní Sekce průmyslové spolupráce Ministerstva obrany Víme, co máme, jejíž součástí je i soutěž pro studenty středních a vysokých škol o stáže v kabinetu náměstka Kopečného. Jedná se o pilotní projekt, který si mimo jiné klade za cíle zapojit mladé lidi do přemýšlení o budoucnosti zejména technologií, ale i směřování naší země. Právě zapojení mladých lidí vnímáme jako klíčové jak pro větší otevřenost státní správy vůči svým občanům, tak pro vedení kvalitní celospolečenské diskuze na témata spojená s obranou.

Podmínkou přihlášení je vypracování eseje nebo krátkého audiovizuálního díla na téma Budoucnost obranných technologií v horizontu příštích 30 let, zaslaného do 20. 12. 2020 na sekretariat.spsp@army.cz.

Stáže pak budou probíhat 3 měsíce s časovou náročností 5-10 hodin týdně. I vzhledem k epidemiologické situaci budou stáže probíhat povětšinou online a na bázi home office, jsou tak vhodné pro kandidáty z celé České republiky. V průběhu stáže se výherci mohou těšit na analytickou práci z otevřených zdrojů, komunikaci s výrobci a vývojovým prostředím v ČR i v zahraničí, což by jim mělo dát zcela unikátní vhled nejen do problematiky obranného průmyslu, ale též mezinárodních vztahů či českých obranných koncepcí.

Rádi bychom Vás touto cestou požádali o rozšíření této informace mezi Vaše studenty.

Více informací o kampani je možné nálézt v informačním videu https://www.youtube.com/watch?v=6KJI7ugsZn0

a na sociálních sítích:

https://twitter.com/TomasKopecny_CZ/status/1323554121295798272

https://twitter.com/ObranaTweetuje/status/1323550488403435520

https://fb.watch/1w-mY7TZut/


S pozdravem,

Ing. Magdalena Orlovičová

ředitelka Kanceláře náměstka ministra obrany Tomáše Kopečného

Zpět na: Oznámení

Fotogalerie

Vlajky naděje

Vlajky naděje

11 fotek

Gymnázium Teplice oslavilo svátek 28. října 2020 vyvěšením čtyř set státních vlajek.

RNDr. Zdeněk Bergman
29.10.2020 20:25

Všechny galerie

Partneři a sponzoři

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz