Logo Ústecký kraj

Studium v Japonsku

09.05.2023 865 RNDr. Zdeněk Bergman

Studium v Japonsku

Vláda Japonska nabízí absolventům středních škol stipendia pro studium na japonských vysokých školách ve školním roce 2023/24.

Konkrétně se jedná o nabídku dvou typů stipendií vlády Japonska, která jsou určena pro absolventy/absolventky středních škol. Hlásit se mohou i studenti/studentky posledních ročníků SŠ.

První stipendium Undergraduate Student Scholarship umožňuje absolvování bakalářského studijního programu na vysoké škole v Japonsku (resp. programu magisterského u oborů, v jejichž případě není studium děleno na BSP a MSP).

Druhé stipendium Specialized Training College Student Scholarship je určeno k vyššímu odbornému vzdělávání.

Základní podmínky jsou publikovány na webu Akademické informační agentury zde. Ze stránek vede odkaz na web Japonského informačního a kulturního centra, na němž zájemci a zájemkyně najdou podrobnosti včetně informačního materiálu a formulářů.

Upozorňujeme, že pro ČR není rezervován konkrétní počet stipendií a uchazečky a uchazeči, kteří projdou prvním kolem výběrového řízení, jež pořádá Velvyslanectví Japonska, se ocitnou ve druhém kole výběru v celosvětové konkurenci. Podmínky jsou spíše náročnější. První kolo zahrnuje písemné testy a pro všechny zamýšlené obory studia je povinný test z matematiky.

Uzávěrka pro podání kompletních žádostí (detaily na webu AIA) je stanovena na 31. května 2023, doručeny musí být Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy, odbor mezinárodních vztahů, Karmelitská 5, 118 12 Praha 1.

Zpět na: Oznámení

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz