Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Nepomůžeš lidem, když pro ně budeš dělat to, co by měli dělat sami. Abraham Lincoln

Studium v USA

01.10.2019 317 RNDr. Zdeněk Bergman

Studium v USA

Čeští středoškoláci mají letos na podzim opět možnost ucházet se o plně hrazené americké vládní stipendium Future Leaders Exchange (FLEX). Deseti vybraným studentům a studentkám umožňuje strávit školní rok v USA zdarma. On-line přihláška na školní rok 2020–21 je dostupná do 17. října 20419 zde.

Na stipendium FLEX se mohou hlásit prváci a druháci nebo studenti odpovídajících ročníků víceletého gymnázia. V příloze najdete materiály s podrobnostmi o programu FLEX, jako jsou například letošní kritéria pro uchazeče. 

Program FLEX financuje Ministerstvo zahraničí USA a za čtvrt století existence ho absolvovalo téměř 28 000 studentů z Evropy a Asie. FLEXu se původně mohli účastnit jen středoškoláci z bývalých sovětských republik, v posledních letech se ale rozšiřuje i do dalších států. V Evropské unii je v České republice, Polsku, Maďarsku, Estonsku, Litvě, Lotyšsku, Řecku, Rumunsku a na Slovensku. 

Od ostatních programů, které zajišťují roční studijní pobyty v USA, se FLEX liší především tím, že se za něj nic neplatí. Americká vláda stipendistům uhradí cestovní náklady a základní zdravotní pojištění, zajistí ubytování v prověřené hostitelské rodině a docházku na místní střední škole. Studentům také vyplácí měsíční kapesné na základní osobní potřeby a společenské aktivity.

Na případné dotazy ráda odpovím jak emailem, tak telefonicky. Můžete nás také sledovat na Facebooku, kde jsme jako FLEX Czech Republic. Najdete tam informace o přihlášce na rok 2020–21 i o pobytu našich současných stipendistů v USA. 

Děkuje a srdečně zdraví, 

Kateřina Šantúrová

Country Representative, Czech Republic

Future Leaders Exchange Program (FLEX)

American Councils for International Education

T +420 605 187 451

czechia@americancouncils.eu 

www.americancouncils.org

Zpět na: Oznámení

Fotogalerie

Vánoční akademie 2019 - večer

Vánoční akademie 2019 - večer

50 fotek

Večerní představení pro rodiče. Velký sál Krušnohorského divadla 20. prosince 2019 - 19:00.

RNDr. Zdeněk Bergman
22.12.2019 14:06

Všechny galerie

Partneři a sponzoři

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz