Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Učíš-li se proto, aby sis zapamatoval, zapomeneš. Učíš-li se proto, abys porozuměl, zapamatuješ si.

Studium v USA

01.10.2019 1 875 RNDr. Zdeněk Bergman

Studium v USA

Čeští středoškoláci mají letos na podzim opět možnost ucházet se o plně hrazené americké vládní stipendium Future Leaders Exchange (FLEX). Deseti vybraným studentům a studentkám umožňuje strávit školní rok v USA zdarma. On-line přihláška na školní rok 2020–21 je dostupná do 17. října 20419 zde.

Na stipendium FLEX se mohou hlásit prváci a druháci nebo studenti odpovídajících ročníků víceletého gymnázia. V příloze najdete materiály s podrobnostmi o programu FLEX, jako jsou například letošní kritéria pro uchazeče. 

Program FLEX financuje Ministerstvo zahraničí USA a za čtvrt století existence ho absolvovalo téměř 28 000 studentů z Evropy a Asie. FLEXu se původně mohli účastnit jen středoškoláci z bývalých sovětských republik, v posledních letech se ale rozšiřuje i do dalších států. V Evropské unii je v České republice, Polsku, Maďarsku, Estonsku, Litvě, Lotyšsku, Řecku, Rumunsku a na Slovensku. 

Od ostatních programů, které zajišťují roční studijní pobyty v USA, se FLEX liší především tím, že se za něj nic neplatí. Americká vláda stipendistům uhradí cestovní náklady a základní zdravotní pojištění, zajistí ubytování v prověřené hostitelské rodině a docházku na místní střední škole. Studentům také vyplácí měsíční kapesné na základní osobní potřeby a společenské aktivity.

Na případné dotazy ráda odpovím jak emailem, tak telefonicky. Můžete nás také sledovat na Facebooku, kde jsme jako FLEX Czech Republic. Najdete tam informace o přihlášce na rok 2020–21 i o pobytu našich současných stipendistů v USA. 

Děkuje a srdečně zdraví, 

Kateřina Šantúrová

Country Representative, Czech Republic

Future Leaders Exchange Program (FLEX)

American Councils for International Education

T +420 605 187 451

czechia@americancouncils.eu 

www.americancouncils.org

Zpět na: Oznámení

Fotogalerie

5.G ve Švýcarsku

5.G ve Švýcarsku

20 fotek

Od 31. ledna do 2. února 2023 pobývala třída 5.G v Českém Švýcarsku.

Mgr. Kateřina Appelová
02.02.2023 19:03

Všechny galerie

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz