Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Na moudré oprati je dobrý i špatný kůň. Tatarské přísloví

Svět energie

11.11.2020 81 RNDr. Zdeněk Bergman

Svět energie

Portál Svět energie vám v listopadu 2020 přináší soutěž, poučení i zábavu. Podívejte se na to:

 

Soutěž

Aktuálně probíhá Podzimní soutěž o 100 knih formou vzdělávacího kvízu, který je určen pro studenty ŠŠ a pedagogy. V kvízu si prověříte hravou formou své znalosti z různých energetických zdrojů.
Pro nejlepší je připraveno 100 kvalitních knih o technice a fyzice. Do soutěže se můžete zapojit zde.

Poučení

Na portále svetenergie.cz je zpracovaná nová kapitola Energetika zblízka, která obsahuje řádově stovky názorných stránek o energetických zdrojích a současných trendech v energetice, včetně názorných schémat a 3D modelů. Od obnovitelných zdrojů energie, elektromobility, chytrých měst a distribuce elektrické energie až po jaderné elektrárny. Navíc s vloženými 3D schématy přímo do vzdělávacích stránek (např. jaderný reaktor). Tady.

Zábava

Pochopit význam různých zdrojů energie pro řízení přenosové soustavy pomáhá hra Enermix. Studenti si nejdříve sestaví portfolio energetických zdrojů podle svého výběru (obnovitelné, jaderné, fosilní, paroplyn, přečerpávací VE atd.) a následně se pokusí odregulovat výkon zdrojů podle měnící se křivky spotřeby elektrické energie. Jednodušší den v létě se povede napoprvé pravděpodobně odregulovat každému, zimní den je ale složitější. Formou hry je tak možné se nejenom učit, ale v případě úspěšné regulace i získat hodnotné ceny. Do hry a soutěže je možné se zapojit zde.

Zpět na: Oznámení

Fotogalerie

Vlajky naděje

Vlajky naděje

11 fotek

Gymnázium Teplice oslavilo svátek 28. října 2020 vyvěšením čtyř set státních vlajek.

RNDr. Zdeněk Bergman
29.10.2020 20:25

Všechny galerie

Partneři a sponzoři

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz