Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Quidquid discis tibi discis - Čemukoli se učíš, pro sebe se učíš.

T-expedice

06.03.2020 534 RNDr. Zdeněk Bergman

T-expedice

T-Expedice je jedinečná šance pro středoškoláky vyzkoušet si vědeckou práci, a to ve výzkumném týmu, který si sami vyberou - letos jsou k dispozici týmy zabývající se architekturou, botanikou, etnografií, fyzikou, chemií, historií, technikou a žurnalistikou.

Vedoucími týmů jsou také středoškoláci, kteří se na tuto pozici celý rok pilně připravovali pod vedením tzv. expertů - tedy odborníků z daného vědeckého odvětví, kteří zaručují kvalitu výzkumu.

Během jednoho prázdninového týdne si tak středoškoláci mohou vyzkoušet bádání v archivech, sestrojování robotického vozítka, určování vzácných druhů květeny nebo navrhování veřejných prostranství. Bližší informace a přihláška pro zájemce jsou k dispozici na následujícím odkazu.

Akce je účastníky dlouhodobě kladně hodnocena a pro mnohé se jedná o první kontakt s vědeckým výzkumem či psaním odborných článků - získávají tedy zkušenosti, které jim výrazně pomohou například na vysoké škole. Kromě toho získávají kontakt s ostatními talentovanými středoškoláky se stejnými zájmy z celé republiky.

V září 2020 se  bude otevírat přípravný kurz  pro vedoucí výzkumných záměrů pro T-Expedici 2021. Pokud by měl nějaký student zájem se kurzu zúčastnit a vyzkoušet si tak práci vedoucího výzkumného týmu, předejte mu, prosím, kontakt (jakub.sochor@talentovani.cz) pro bližší informace nebo pro předběžné nezávazné přihlášení. Anotace kurzu je k dispozici zde.

Zpět na: Oznámení

Fotogalerie

Fotografický kroužek seniorů

Fotografický kroužek seniorů

11 fotek

V rámci spolupráce s veřejností funguje na GT už od jara 2020 fotokroužek vedený panem Milanem Stryjou. Zde jsou některá díla jeho členů.

RNDr. Zdeněk Bergman
12.01.2021 18:28

Všechny galerie

Partneři a sponzoři

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz