Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Vždy je třeba obětovat něco, co chceme, abychom dosáhli něčeho, co chceme ještě víc.

Ujguři

13.04.2019 616 RNDr. Zdeněk Bergman

Ujguři

Gymnázium Teplice je dlouhodobě zapojeno do projektu Škola přátelská k lidským právům. Proto se nás týká i tato výzva:

Dobrý den,

v posledních dvou letech v Ujgurské autonomní oblasti Sin-ťiang v severozápadní Číně významně vzrostl počet převýchovných táborů. Odhadem je tu svévolně zadržován až jeden milion lidí.

Jsou mezi nimi Ujgurové, Kazaši a příslušníci dalších, hlavně muslimských menšin.

Čínské úřady do táborů zavírají lidi pod záminkou boje proti terorismu. Bez obvinění, bez soudu, na neomezeně dlouhou dobu.

Podle svědectví lidí propuštěných z těchto táborů v nich dochází k politické převýchově – zadržení se musí učit čínské zákony, zpaměti odříkávat propagandistické texty a chválit čínský komunistický režim.

Čínská vláda existenci převýchovných táborů až do roku 2018 důrazně popírala, nyní se je snaží prezentovat jako „rekvalifikační centra.“

V těchto dnech probíhá summit mezi Evropskou unií a Čínou o strategickém partnerství. Věznění lidí v převýchovných táborech k takovému partnerství podle nás rozhodně nepatří. Apelujeme proto na Čínu, aby převýchovné tábory zavřela. Jdete do toho s námi?

Vyzývám Čínu k zavření
převýchovných táborů

P.S.: Když už píšu o Číně, ráda bych ještě zmínila, že Amnesty v současné době upozorňuje i na násilnou převýchovu tibetských dětí v čínských školách. Dokážete si představit, že by Vaše děti musely studovat tisíce kilometrů od domova a několik let byste o nich neměli žádné zprávy? Já určitě ne. Přečtěte si, prosím, i tuhle petici. Budeme moc rádi za Váš podpis.

Marcela Procházková, kampaňová koordinátorka

Zpět na: Oznámení

Fotogalerie

Den otevřených dveří GT

Den otevřených dveří GT

93 fotek

Sobota 7. prosince 2019 byly na GT (skoro) všechny dveře otevřené. Foto J. Lebrová.

RNDr. Zdeněk Bergman
09.12.2019 16:27

Všechny galerie

Partneři a sponzoři

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz