Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Vědecké stáže pro talentované žáky

27.11.2019 519 Mgr. Pavla Bergmanová

Vědecké stáže pro talentované žáky

Vědecké stáže nabízejí bezplatně talentovaným studentům mimořádnou příležitost zapojit se do praktického výzkumu přímo na pracovištích Akademie věd ČR, vyzkoušet si své znalosti v praxi a to pod vedením českých i zahraničních vědecko-výzkumných pracovníků.

Cílem vědeckých stáží je umožnit studentům získat zkušenosti z vědecké praxe a podpořit jejich zájem o vědu a badatelské obory. Vědecké stáže se mezi studenty těší velké oblibě. Díky získaným zkušenostem se studenti účastní různých tuzemských i mezinárodních soutěží, veletrhů a konferencí, mají také vysokou úspěšnost při přijímacích zkouškách na VŠ u nás i v zahraničí. Mnoho z nich po skončení stáže pokračuje ve vědecké činnosti na pracovištích AV ČR. Velká část z nich také téma stáže zpracuje v rámci Středoškolské odborné činnosti.

Vědecké stáže jsou určeny žákům z celé České republiky a probíhají na pracovištích v Praze, Brně, Ondřejově a dalších městech. Stáže budou probíhat po dobu dvanácti měsíců od ledna do prosince 2020, vždy minimálně 8 hodin za měsíc.  Studenti mohou na webu www.otevrenaveda.cz vybírat z DATABÁZE STÁŽÍ, kde najdou více než 100 témat z oblasti biologie, chemie, ekologie, fyziky, techniky, astronomie, geologie, historie, archeologie, filologie, dějin umění a mnoha dalších. Z přihlášených studentů si pak své stážisty vybírá přímo lektor či lektorka dané stáže.  

Přihlašování na stáže je možné do 30. listopadu. 2019. Podmínky přihlašování a více informací naleznou studenti na webu Otevřené vědy ZDE.

Zpět na: Oznámení

Fotogalerie

Ocasatí obojživelníci

Ocasatí obojživelníci

35 fotek

Výstava v Muzeu města Duchcova připravená herpetologem PhDr. Jiřím Wolfem.

RNDr. Zdeněk Bergman
18.09.2020 17:54

Všechny galerie

Partneři a sponzoři

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz