Logo Ústecký kraj

Dokud žiješ, uč se! Nečekej, že moudrost s sebou přinese stáří. Solón

Veletrh vědy

29.05.2022 792 RNDr. Zdeněk Bergman

Veletrh vědy

Největší vědecká expozice na 8000 m² bude k vidění na výstavišti v pRaze - Letňanech od 2. do 4. června 2022 - vždy ud 10 do 18 hodin.

Letošní Veletrh vědy zve na expozice ze všech oborů, které jsou interaktivní, zábavné a přitom poučné. Návštěvníci mají možnost vyzkoušet vědeckou práci včetně pokusů i se zeptat na všechno, co je zajímá. Na Veletrhu vědy bude k vidění téměř 100 vědeckých pracovišť a vysokých škol. Na našich expozicích budou mít například návštěvníci příležitost dozvědět se, jak spolu souvisí špičkový vědecký výzkum odehrávající se ve sterilní výzkumné laboratoři a technologie prospěšné pro každodenní život. V rámci doprovodného programu je stále možné se přihlásit na poslední volná místa.

Lidé se můžou také vydat na procházku tropickým pralesem, prozkoumat svět hmyzu i to, jak zvířata pomáhají. Ti odvážnější se můžou zapojit do pitvy švába. Naopak humanitně zaměření by neměli minout slavnostní tibetský stan, kde se naučí znaky různých orientálních písem. Nebo se můžou převtělit do staročeského badatele či projít výukovou simulací české historie. Nepřehlédnutelná bude třeba také socha krkavce, který se živí odpadem ze skládek a roznáší ho mimo skládky a upozorňuje tak na to, že odpad se člověku vrací zadními vrátky, nebo 3D model kompozitní sopky či větrný tunel. Mezi nejinteraktivnějšími expozicemi se blýskne také laserové bludiště a chemické dílny. Více o expozicích na Veletrhu vědy naleznete na webu Veletrhu vědy.

Na veletrhu pořádaném Akademií vědy ČR se představí i další vědecká pracoviště a firmy. Mnozí z nich si pro návštěvníky připravili virtuální realitu, lidé můžou naskočit také do trenažéru stíhačky, projít detektorem lži či zjistit, jak spolupracuje věda a armáda. Slovenská Akademie věd mj. představí projekt Kreatívna veda – formu zážitkového vzdělávání pro učitele fyziky a technické výchovy na 2. stupni ZŠ. 

Akademii věd není lhostejná aktuální situace na Ukrajině. Proto ve čtvrtek a v pátek bude náš průvodce připraven provést ukrajinsky mluvící návštěvníky po Veletrhu vědy, aby měli také příležitost užít si Veletrh naplno. Na tuto službu bude nutná předchozí registrace. Bližší informace se brzy objeví na webu.

Jak se k nám dostanete?

Pokud se chystáte přijet soukromým autobusem, je možné krátce zastavit před výstavištěm, vystoupit a jet zaparkovat poblíž zastávky metra C Letňany na parkovišti P+R, které je vzdálené jen asi 5 minut chůze od výstaviště. Za celodenní parkovné zde zaplatíte 50 Kč. Méně doporučovanou možností je využít parkoviště přímo před výstavištěm. Zde stojí celodenní parkovné 150 Kč pro osobní automobily a 450 Kč pro autobusy. Kapacita tohoto parkoviště je však omezená a nedokážeme tak zaručit, že zde budete moci při příjezdu zaparkovat.

Další možností, jak se na Veletrh vědy dostat, je městská hromadná doprava. Doporučujeme využít linku metra C nebo autobusovou dopravu. Pokud se rozhodnete cestovat metrem, tak nejjednodušší bude vystoupit na konečné zastávce linky C – Letňany a odtud do areálu PVA dojít pěšky nebo využít námi zajištěnou kyvadlovou autobusovou dopravu. Kyvadlový autobus – linka 872 zastavuje přímo u stanice metra Letňany a doveze vás až do areálu. První spoj linky 872 odjíždí od stanice metra v 9:30. Naopak poslední spoj, který vás odveze zpět k metru Letňany, vyjíždí z areálu PVA v 18:00. Můžete také jet autobusem přímo na zastávku Výstaviště Letňany. Na této zastávce zastavují linky 110, 140, 158, 195, 201 a 269.

Pro vstup na Veletrh vědy není nutná žádná registrace.

VSTUP JE ZDARMA!

Těšíme se na vás!

Ing. Michaela Váňová
manažer marketingu

Středisko společných činností AV ČR, v. v. i.
 

Zpět na: Oznámení

Fotogalerie

Fasáda B

Fasáda B

23 fotek

Na podzim 2023 byla opravena velká část fasády budovy B Gymnázia Teplice.

RNDr. Zdeněk Bergman
24.11.2023 20:53

Všechny galerie

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz