Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Smích je svátkem obličeje. Werich

Vyber si správnou vysokou školu

14.10.2022 435 RNDr. Zdeněk Bergman

Vyber si správnou vysokou školu

Vybírej z desítek VŠ, chatuj s jejich studenty, mrkni na videa. Zaregistruj se teď hned a získej ZDARMA vstupenku i test „Na co se hodíš“. Online veletrh vysokých škol proběhne ve dnech 18. - 19. října 2022.

 

 

 

Vše bude k dispozici plně zdarma na webové adrese: veletrh.vysokeskoly.cz a to již v úterý a středu 18. a 19.10. kdykoliv od 9:00 do 17:00.

O významnosti akce svědčí i účast předních VŠ a univerzit z celé České republiky, jako například:

Přehled TIPů k zamyšlení pro studenty před veletrhem
Věříme, že jím to pomůže vybrat tu správnou vysokou školu pro příští studium.

CO UMÍM A CO MĚ BAVÍ?
Značné procento studentů vysokých škol si neumí správně vybrat vysokou školu a univerzitu opouští již během prvního ročníku studia. S tím pomůže náš online test studijních předpokladů, který je součásti veletrhu. Nadání pro jazyky a historii? Tak to je nesjpíš humanitní typologie studijní osobnosti. Fyzika a Chemie jako nerozlučná dvojka, co studenta upřímně baví? Rozhodne se mezi přírodovědným a technickým směrováním. Otestujte se!

VEŘEJNÁ NEBO SOUKROMÁ VYSOKÁ ŠKOLA?
V ČR máme více než 60 vysokých škol. Dělí se na veřejné, soukromé a státní. Státní jsou pouze dvě – Policejní Akademie a vojenská Univerzita Obrany. Těžší volba je ale mezi školou veřejnou a soukromou. Lepší teoretický základy? Více přednášejících z praxe? Podívejte se na kompletní přehled vysokých škol.

ZŮSTAT DOMA NEBO VYJET?
V ČR máme více než 60 vysokých škol. Studovat je dnes možné ve velkém počtu měst po celé zemi. Zvažujete studium jenom poblíž rodného města anebo jste samostatný typ, co se chce osamostatnit? Pro a proti musíte zvážit předem.

PŘÍPRAVA!
Online veletrh umožní studentům přímou komunikaci s konkrétní univerzitou/školou/fakultou. Ideální je jasně formulovat dotazy a okruhy zájmu již předem. Na co se chci zeptat? Jak je tu vás s kolejí? Přihláška je pouze online? Co je obsahem studia? Jaké jsou možnosti stáží v zahraničí? A co praxe během studia? Ptát se správně je stejně důležité jako dostat správné odpovědi.

Zpět na: Oznámení

Fotogalerie

BiO B - kraj

BiO B - kraj

3 fotek

Krajské kolo BiO dne 31. března 2023 na Gymnáziu Teplice.

Mgr. Monika Krausová
31.03.2023 16:15

Všechny galerie

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz