Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Vy jeden, každý musíme snést mínění druhého. Demokracie znamená diskusi. TGM

Youth Conference in Prague 2021

04.10.2021 110 RNDr. Zdeněk Bergman

Youth Conference in Prague 2021

Institut pro evropskou politiku EUROPEUM ve spolupráci s Kanceláří Evropského parlamentu v České republice organizuje v rámci Konference o budoucnosti Evropy pro studenty středních a vysokých škol první Youth Conference in Prague 2021. 

Studenti v průběhu letošní Youth Conference in Prague, která se bude konat 3. až 5. listopadu 2021 v Praze, získají bližší informace o klíčových tématech Konference o budoucnosti Evropy. Půjde zejména o témata klimatické změny a životního prostředí, postavení a budoucnosti České republiky v EU nebo budoucnost evropské zahraniční politiky a stav evropské demokracie.

Účastníci budou nejdříve rozvíjet své znalosti v průběhu interaktivních workshopů s vedoucími odborníky v daných oblastech. Dále o těchto otázkách budou diskutovat s klíčovými aktéry rozhodovacích procesů a zástupci českých a evropských institucí během uzavřených kulatých stolů. Celá konference vyvrcholí veřejným panelem, který bude vysílán online, a ve kterém vybraní účastníci konference a zástupci studentů veřejně přednesou svá doporučení představitelům institucí EU a dalším hostům. 

Kritériem pro přihlášení je věk mezi 15 až 26 lety, studium na střední nebo vysoké škole a schopnost domluvit se v českém nebo slovenském jazyce. Účast je zdarma a ubytování a cestovní náklady v rámci České republiky (pro účastníky mimo Prahu) a stravování během konference bude hrazené organizátory akce. 

Byli bychom vděční za Vaší pomoc s distribucí této konference mezi Vaše studenty. Studenti se můžou přihlásit pomocí formuláře na tomto odkazu do 8. října. Součástí přihlášky je také odpověď či vlastní postoj k tématu: Budoucí výzvy EU - jak je překonat a řešit. Odpovědi lze vkládat do formuláře ve formě kratší eseje nebo videa, anebo zpracované graficky ve formě plakátu. Komise složená ze zástupců Institutu pro evropskou politiku EUROPEUM pak na základě přihlášek vybere 20 studentek a studentů středních a vysokých škol, kteří se konference budou účastnit.

V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte prosím manažerku projektu Kristínu Chlebákovou na emailové adrese kchlebakova@europeum.org.

Těšíme se na Vaše studenty!

Tým EUROPEUM

Zpět na: Oznámení

Fotogalerie

2.A sázela les

2.A sázela les

8 fotek

16. října 2021 proběhl Den za obnovu lesa.

Mgr. Hana Nováková
19.10.2021 10:04

Všechny galerie

Partneři a sponzoři

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz