Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Kdo chce kam, pomozme mu tam. České přísloví

Zimní škola žurnalistiky

03.01.2023 157 RNDr. Zdeněk Bergman

Zimní škola žurnalistiky

Institut komunikačních studií a žurnalistiky Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy (IKSŽ FSV UK) zve na Zimní školu žurnalistiky 2023. Ta se uskuteční v únoru (6. - 10. února 2023), přihlášení je možné do čtvrtka 12. ledna 2023. Zimní škola se uskuteční v Praze, pro mimopražské jsme připraveni pomoci se zajištěním cenově přijatelného ubytování.

V rámci Zimní školy žurnalistiky se studenti seznámí s Institutem komunikačních studií a žurnalistiky Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy. Budou moci absolvovat několik workshopů zaměřených na tvůrčí psaní či fotografii, osvojí si základy rozhlasové a televizní práce. Nahlédnou do běžně nepřístupných prostor a redakce významného českého média, a také si vyzkouší práci redaktora, moderátora i střihače. Celým kurzem studenty provedou zkušení novináři a pedagogové Univerzity Karlovy. 

Účastníci Zimní školy žurnalistiky budou mít rovněž možnost setkat se a podebatovat s významnými osobnostmi českého i slovenského mediálního prostředí - v minulosti např. Václav Moravec, Linda Bartošová, Jiří Václavek, Daniela Písařovicová. Program se v současné době vytváří je k nahlédnutí zde: https://juniorskauniverzita.fsv.cuni.cz/program

Zimní turnus bývá také tradičně více zaměřen směrem k přijím acímu řízení, takže ho ocení i ti, kteří zvažují přihlášení na některý z oborů, jež IKSŽ nabízí. 


Pokud se domníváte, že by mohla být pro některé Vaše studenty účast na Zimní škole žurnalistiky přínosná, informujte je prosím o jejím konání a možnosti přihlášení. Podrobnější informace o náležitosti přihlášky, programu apod. jsou pak na webových stránkách Zimní školy žurnalistiky: https://juniorskauniverzita.fsv.cuni.cz.

Já sama mám na starosti administrativní zajištění Zimní školy žurnalistiky 2023, takže se na mne mohou zájemci o účast obrátit s jakýmkoliv dotazem či prosbou, a pokusím se jim pomoci. Můj e-mail je katerina.turkova@fsv.cuni.cz.

Ing. et Mgr. Kateřina Turková, Ph.D

Institute of Communication Studies and Journalism

Faculty of Social Sciences 

Charles University 

Smetanovo nabr. 6, 110 01 Prague 1

Zpět na: Oznámení

Fotogalerie

5.G ve Švýcarsku

5.G ve Švýcarsku

20 fotek

Od 31. ledna do 2. února 2023 pobývala třída 5.G v Českém Švýcarsku.

Mgr. Kateřina Appelová
02.02.2023 19:03

Všechny galerie

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz