Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Dokud žiješ, uč se! Nečekej, že moudrost s sebou přinese stáří. Solón

Živé prázdno

15.11.2019 1 457 RNDr. Zdeněk Bergman

Živé prázdno

Studenti oživují zapomenuté teplické budovy. Upozornit na množství prázdných a nevyužitých prostor zejména v centrech měst si kladou za cíl vyřešit studenti z Vysoké školy ekonomické v Praze. Chtějí uměním a kulturou oživit bývalý společenský dům Ritterburg na Masarykově třídě.

"V České Republice se momentálně nachází více jak 2800 prázdných a nevyužitých budov. Jen v Teplicích jich je dokonce 57. Mrzí nás, že prostory, kde by mohly být kavárny, galerie, byty nebo cokoliv jiného jsou často prázdné a nevyužité. Navíc jsou tyto budovy často historicky, či kulturně minimálně v daných regionech velmi cenné. To je přece strašná škoda!“ řekl Lukáš Zeman, vedoucí projektu.

Studenti chtějí uspořádat společenskou událost plnou umění, díky níž na problém prázdných budov upozorní. Jako prostor si vybrali bývalý zájezdní hostinec a společenský dům Ritterburg. Otevřená bude část běžně nepřístupných prostor tohoto historického domu. Ve sklepních prostorách studenti plánují koncert hudební skupiny Herpes, jejíž studenti studují na našem gymnáziu. V místnostech v prvním patře bude probíhat výstava fotografií prázdných budov a nebo přednášky teplických rodáků. Přednášet bude například i Jiří Řehák, profesor Teplického gymnázia.

„Chceme otevřít debatu týkající se tohoto společenského problému a zároveň kulturně obohatit město. Můžete se těšit na nabitý program plný umění. Výstava výkresů dětí ze základních škol, výstava fotografií, koncerty, přednášky, možnost vlastní umělecké tvorby, díky níž přiložíte ruku k oživení tohoto mrtvého prostoru“ zmínil teplický rodák Jakub Doležal.

Akce se bude konat v pátek 22. listopadu 2019. Podrobější informace se můžete dozvědět na oficiální facebookové události, kterou najdete pod názvem „Živé prázdno”.

Jakub Doležal, absolvent GT

odkaz k facebookové události 

Zpět na: Oznámení

Fotogalerie

Nová bicí souprava

Nová bicí souprava

7 fotek

No nového roku 2022 s novou bicí soupravou.

PhDr. Květuše Martínková
14.01.2022 15:58

Všechny galerie

Partneři a sponzoři

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz