Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Neexistuje moc bez odporu proti ní. Foucault

Den na gymnáziu

28.09.2019 208 RNDr. Zdeněk Bergman

Den na gymnáziu

Na den sv. Václava v roce 2019 uspořádalo Gymnázium Teplice spolu s Bílinskou přírodovědnou společností 10. celostátní setkání amatérských sběratelů minerálů a zkamenělin. Hlavním organizátorem a tvůrcem programu byl geolog Dolů Bílina pan Zdeněk Dvořák – představitel partnera akce Bílinské přírodovědné společnosti.

 Přihlásilo se celkem 53 vystavovatelů z celé republiky. Ti vystavovali a směňovali své exponáty. Dorazilo cca 300 návštěvníků z řad veřejnosti. Pro ty byla hlavním bodem programu prohlídka vystavených nerostů, ale byl jim nabídnut (a také jimi byl využit) bohatý doprovodný program. Pan Dvořák vedl poradnu pro začínající sběratele a také pomáhal určit nerosty, které si návštěvníci přinesli. Žáci Gymnázia Teplice dělali návštěvníkům průvodce nejen výstavou, ale také je prováděli po areálu školy a seznamovali je s materiálním zázemím, historií školy a s aktivitami, které škola organizuje pro ně i pro veřejnost. 

Současně další žáci provázeli návštěvníky výstavou výtvarníka Kristiána Jurky, která je instalována v Beuronské kapli. Přidávali i informace o kapli samotné. 

Další atrakcí byl pro návštěvníky Biopark GT s více než sto druhy zvířat. V budově C pak probíhaly Akva-tera trhy, což je místo pro směnu i nákup drobných domácích mazlíčků a potřeb pro chovatele. I zde zajišťovali chod žáci GT. 

Gymnázium Teplice se tento den celé otevřelo veřejnosti a ta toho bohatě využila.  

Burza minerálů Burza minerálů Burza minerálů Burza minerálů Burza minerálů Burza minerálů Burza minerálů Burza minerálů Burza minerálů Burza minerálů Burza minerálů Burza minerálů Burza minerálů Burza minerálů Burza minerálů Burza minerálů Burza minerálů

Zpět na: Instituce

Fotogalerie

Jak to bylo v listopadu

Jak to bylo v listopadu

37 fotek

15. listopadu 2019: Dramatizace událostí před třiceti lety. Námět a scénář - V. Škodová, Režie - I. Šimková


Všechny galerie

Partneři a sponzoři

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz