Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Cesta do Andalusie

05.11.2018 2 Mgr. Michaela Leónová

Cesta do Andalusie

Čtrnáct žáků a jedna učitelka GT vyrazilo v pátek 2. listopadu 2018 na desetidenní cestu do Španělska. Jde o školní jazykový a poznávací zájezd.

Po 24 hodinové náročné cestě nás v ranních hodinách přivítala sluncem zalitá Barcelona. Prohlídka úchvatné metropole Katalánska začala tradičně v přístavišti snoubícím historické budovy Museo Marítimo, Museo d'Historia de Catalunya, Vila Olímpica spolu se zbrusu novými stavbami jako je například lanová dráha Transbordador Aeri na vrch Montjuïc. Následovala procházka Gotickou čtvrtí s návštěvou katedrály La Seu, místním tržištěm, Pasea de Gracie s domy Casa Batlló a Casa Milá neboli Pedrery od A.Gaudiho. Na všechny nejvíc zapůsobila dominanta Barcelony - téměř dokončená postmodernistická katedrála Sagrada Familia. Náhradu za nepřístupný Parc de Güell byl nakonec Parc de Ciutadella.

Všichni pak využili rozchod na doplnění zásob a ti odolnější otestovali své znalosti podmořské fauny v přístavním Aquariu. Před nočním přejezdem jsme vyčerpaní, ale plní dojmů vychutnali noční atmosféru Barcelony na Placa de Catalunya, nechali se unést efektním představením magických fontán na Španělském Boquería a rozloučili se s pohledem na Olympijský stadión. S vědomím, že Barcelona stojí rozhodně za návrat, vyjíždime objevovat Kouzelnou Andalusii.

Zdravíme Teplice

M. Leónová

Zpět na: Španělský jazyk

Fotogalerie

Projektové dny Mundani 6. a 7. června 2019

Projektové dny Mundani 6. a 7. června 2019

12 fotek

Ve dnech 6. a 7. června 2019 se konala akce v rámci česko-německého projektu Mundani na téma Životní prostředí. Projektu se účastnili žáci ze Základní školy Metelkovo náměstí a jejich vrstevníci z…

Mgr. Zbyněk Ulrich
11.06.2019 22:25

Všechny galerie

Partneři a sponzoři

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz