Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Nejbohatší ekosystémy planety Země

05.04.2019 478 RNDr. Zdeněk Bergman

Nejbohatší ekosystémy planety Země

Tropické deštné lesy - jejich význam a ochrana - to bylo hlavní téma přednášek pana Milana Jeglíka z organizace Green Life Education - NEPZ, ktré proběhly ve čtvrtek 4. dubna 2019 v aule GT.

Přednášející žákům 5.A, E a F a septimánům velice poutavě vyprávěl o svých osobních zkušenostech, které získal při ochraně divoké přírody na Sumatře.

Bylo by fajn, kdyby se i naše škola připojila k programu Oko Ze-mě 2019 - 2023, který pomáhá Mezinárodní federaci strážců. Více se dozvíte v následujícím dopisu:

Velký pozdrav do partnerské školy NEPZ,

mám pro vás skvělou zprávu, že se slonici Subu podařilo zachránit!!! Později pošlu celý příběh dětem i učitelům v kostce. Jinak bych Vás všechny rád upozornil, že se naše organizace stala členy Mezinárodní federace strážců IRF (International Ranger Federation), čímž se nám otevírají dveře ke světovému monitorovacímu programu Oko Ze-Mě 2019 - 2023. Každá naše partnerská škola se může stát součástí tohoto programu se svojí školní fotopastí v hodnotě 3 800 Kč (UV595HD), která bude použita pro monitoring a sběr záběrů ze života zvířat na pěti kontinentech. Cílem je vznik MEZINÁRODNÍHO VZDĚLÁVACÍHO PROGRAMU pro děti a školáky 5ti kontinentů ve spolupráci s IRF. Tento program by měl být otevřen světu v roce 2024. Zvažte vaše členství v OKO ZE-MĚ a staňte se součástí vzniku unikátní společné mezinárodní cesty na vzdělávání dětí a mládeže nejen v ČR. Součástí natáčení bude též spolupráce s Českou Televizí.

Milan Jeglík

Najde se někdo, kdo by se ujal organizace sbírky na fotopast?

Foto J. Lebrová

Zpět na: 6.F

Partneři a sponzoři

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz