Logo Ústecký kraj

3.A ve Šluknovském výběžku

02.07.2023 653 Mgr. Hana Nováková

3.A ve Šluknovském výběžku

3.A vyrazila již v pondělí 26. června 2023 na školní výlet do Šluknovského výběžku. Strávili jsme tam tři noci a navštívili mnoho zajímavostí.

 

Pondělí:

Sešli jsme na Teplickém nádraží, odkud jsme pomračovali vlakem do Děčína a následně do Rumburku. Právě v Rumburku jsme navštívili muzeum, kde jsme se dozvěděli něco o zdejší přírodě a historii. Poté jsem popojeli jednu stanici vlakem do Valdeku. Zde jsme se ubytovali v chatkách, v areálu nesoucím název EKO Farma Valdek.

Úterý:

V úterý jsme vyrazili na pěší celodenní výlet na Dymník. Tam jsme navštívili stejnojmennou rozhlednu, viděli Strom života (což jsou astrologicky vyskládané kameny) a poté jsme si zahráli fotbalgolf. Následně jsme vyrazili zpět do Valdeku a po cestě trochu zmokli. Večer pro nás paní Bergmanová nachystala Pubquiz, za což jí moc děkujeme.

Středa:

Ve středu nás čekal druhý celodenní výlet. Samozřejmě pěšky jsme vyrazili do nedalekého Šluknova. Tam jsme absolvovali prohlídku zámku a následně jsme kopřivovou trasou prošli naučnou stezku Střelnice. Poté jsme vyrazili zpět do kempu, kde jsme si dali pauzu a poté nás čekal večerní program. Pro zájemce měla paní učitelka Nováková sice připravený pracovní list z literatury, avšak všichni (včetně paní učitelky) dali přednost sportu - někteří hráli volejbal, jiní fotbal a ostatní povzbuzovali a sledovali všechny napínavé a vtipné zápasy.

Čtvrtek:

Ve čtvrtek ráno jsme si zabalili věci a vyrazili vlakem do Děčína. Tam jsme navštívili v muzeu výstavu o kartografii a geografii a následně už se vydali domů.

Výlet jsme si moc užili a těšíme se na další. Děkujeme moc paní učitelce Novákové a paní učitelce Bergmanové.

Filip Kubát 3.A

Zpět na: Zprávy

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz