Logo Ústecký kraj

22. 9. 1575: Rudolf II. v Katedrále sv. Víta korunován českým králem.

5.G pomáhá Švýcarsku

02.02.2023 536 Mgr. Kateřina Appelová

5.G pomáhá Švýcarsku

Hned po vysvědčení 31. ledna 2023 vyrazila třída 5.G vlakem na sever, do našeho nejmladšího národního parku České Švýcarsko. Díky programu podpory turismu v oblasti postižené požáry vyhlášeném Ústeckým krajem mají studenti pobyt zdarma.

Pro tři zasněžené dny jsme vybrali Lípa resort v Krásné Lípě, je totiž hned vedle centra národního parku Domu Českého Švýcarska. V moderně zrekonstruovaném Resortu Lípa jsme obsadili celý hostel, který je pro naše potřeby jak dělaný. Ve velmi citlivě zrekonstruované industriální budově je kromě super-komfortních pokojů a společenských místností v podkroví k dispozici i kuchyňka, sauna a skvělá posilovna. Do programu 3 dní se tedy samozřejmě vešel i kruhový trénink pod rodinnou taktovkou Jolany a Kristýny Mrzenových nebo třeba bowling. Ale statečně jsme vyráželi i ven - v chumelenici jsme přes krásnolipský lesopark vystoupali na Kamennou Horku a mezi roubenkami pohodlně došli k místní kovárně, která slouží také jako samoobslužný Luční bar, odpoledne jsme pak měli zarezervovanou návštěvu expozice Domu Českého Švýcarska s výukovým filmem. Skvěle vybavené místní infocentrum s prodejem lokálních výrobků můžeme také jen doporučit. 

Ústeckému kraji bychom tímto chtěli moc poděkovat. Pro některé studenty to byla první návštěva národního parku, který máme z Teplic co by kamenem dohodil. Skvělá úroveň skupinového ubytování a možnosti aktivit v okolí Krásné Lípy byly pro mnohé také překvapením. Cíl tedy rozhodně dosažen - NP České Švýcarsko se pootevřel mnoha budoucím návštěvníkům. 

V rámci programu do konce května ještě vyjedou další 4 třídy našeho gymnázia. Zde odkaz na podobný program pro veřejnost Pomáhej Českému Švýcarsku.

Informace o  ubytování (Hostel-penzion-apart hotel) Lípa resort doporučuje 23 studentů z 23!

Mgr. Kateřina Appelová, Mgr. Jolana Mrzenová, Bc. Kristýna Mrzenová

5.G ve Švýcarsku 5.G ve Švýcarsku 5.G ve Švýcarsku 5.G ve Švýcarsku 5.G ve Švýcarsku 5.G ve Švýcarsku 5.G ve Švýcarsku 5.G ve Švýcarsku 5.G ve Švýcarsku 5.G ve Švýcarsku 5.G ve Švýcarsku 5.G ve Švýcarsku 5.G ve Švýcarsku 5.G ve Švýcarsku 5.G ve Švýcarsku 5.G ve Švýcarsku 5.G ve Švýcarsku 5.G ve Švýcarsku 5.G ve Švýcarsku 5.G ve Švýcarsku

Zpět na: Zprávy

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz