Logo Ústecký kraj

Kreativita je hrající si inteligence. Einstein

58. ročník Biologické olympiády

11.02.2024 196 Mgr. et MgA. Iva Šimková

58. ročník Biologické olympiády

V úterý 6. února 2024 proběhlo v učebně 22 a biologické laboratoři školní kolo BiO kat. C. a D. V letošním roce mladí biologové zpracovávají téma Lužní les. Po určování patnácti rostlin a živočichů se všichni pustili do teoretické části. Po přestávce jsme se společně přesunuli do laboratoře a pod mikroskopem někteří pozorovali škrobová zrna různých rostlin a jiní krystaly šťavelanu vápenatého z cibule, poděnky nebo šípku.

 

A dařilo se všem. V kategorii D byli jen čtyři studenti, všichni z 1.A – Robin Marvan, Linda Antonová, František Novák a Lucie Brtnová a všichni čtyři postupují do okresního kola, které se koná v pondělí 22. dubna 2024 v DDM Teplice. Moc děkuji, jsem ráda, že se nebáli a vyzkoušeli si své vědomosti a dovednosti.

V kategorii C soutěžilo devět studentů a do okresního kola, které se koná už v úterý 19. března 2024 v DDM Teplice postupují Martin Černý, Mikuláš Rusek, Karolína Drvotová (všichni ze 4.A) a Matyáš Rak z 3.A.

Všem opravdu moc děkuji, byla to milá setkání v lužním lese a gratuluji postupujícím (nezapomeňte, že vstupenkou do okresního kola je zpracování praktického úkolu).

Iva Šimková

Zpět na: Zprávy

Fotogalerie

Amerika na dosah

Amerika na dosah

17 fotek

27. února 2024 nás navštívila Amerika. Tedy přesněji pracovníci Amerického centra při velvyslanectví USA v Praze.

RNDr. Zdeněk Bergman
27.02.2024 14:19

Všechny galerie

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz