Logo Ústecký kraj

Hlupáci dělají stále stejné chyby, chytří stále nové. Německé přísloví

6.F u soudu i ve vězení

18.04.2023 936 Mgr. Radek Blahota

6.F u soudu i ve vězení

V rámci exkurze dne 18. dubna 2023 třída 6.F navštívila Okresní soud a vazební věznici v Teplicích. 

 

Nejdříve se studenti zúčastnili rozvodového jednání u opatrovnického soudu, které bylo dosti emotivní, kdy soud schválil rozvod. Poté jsme zhlédli jednání u civilního soudu o zaplacení dlužné částky cizýho státního příslušníka jako náhrada škody za ublížení na zdraví žalované pojišťovny, která vyplatila ošetřovné napadeného revizora metra, jenž byl tímto viníkem údajně při kontrole napaden a měl tržnou ránu na prstu, a kde byl verdikt soudu odložen pro další předložení důkazu neviny.

Dále jsme dle plánu zavítali do přilehlé vazební věznice, kde jsme byli podrobeni důkladné kontrole. Průvodci nás seznámili s pravidly chování a životem vězňů, práci dozorců a ostatní zaměstnanců. Viděli jsme místnosti návštěv, stravování, volnočasových aktivit, výslechů, cel a také venkovní prostory určené k vycházkám.

Po malé pauze jsme se opět vrátili do budovy soudu na hlavní líčení u trestního soudu s obžalovanou za přečin padělání listin předložených Úřadu práce se škodou na vyplacených dávkách. Toto líčení bylo ze strany obžalované velice vůlgární a po dohodě i požadavku soudce a advokáta jsme obustili jednací místnost.

Jsme rádi, že jsme mohli jsme diskutovat se soudci a průvodci, kteří nám ochotně zodpovídali vznesené otázky. Tato zajímavá a poučná exkurze se nám moc líbila a děkujeme JUdr. J. Škodové za její sprostředkování.

Mgr. R. Blahota 

Zpět na: Zprávy

Fotogalerie

Země Františka Josefa

Země Františka Josefa

11 fotek

Vernisáž výstavy proběhla 14. června 2024. Foto L. Tanzmann.

RNDr. Zdeněk Bergman
16.06.2024 11:23

Všechny galerie

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz