Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Non scholae, sed vitae discimus.

Adaptační kurz 5.B a 5.E

10.09.2018 2 287 Mgr. Bc. Josef Kopřiva

Adaptační kurz 5.B a 5.E

Stalo se už na naší škole zažitou tradicí, že se v prvních zářijových dnech vydávají nováčci, tj. především studenti kvint, na adaptační kurz. Cílem je poznat sebe, své spolužáky, svého třídního učitele, zjistit, jak a zdali vůbec jsme schopni spolu komunikovat a spolupracovat nejen teď, ale i v letech, která nás společně čekají.

Jako první se 3. září 2018 vydaly za poznáním třídy 5.B a 5.E se svými třídními Mgr. Josefem Kopřivou a Mgr. Pavolem Kufelem.

Hned po příjezdu v pondělí odpoledne na studenty čekaly klasické seznamovací aktivity, jejichž cílem bylo zjistit „kdo je kdo“.

V následujících dvou dnech studenti pod vedením zkušených „animátorů“ z řad pedagogického sboru Gymnázia Teplice (Mgr. Jolana Mrzenová, Mgr. Radek Blahota, Mgr. Martin Mühlfait, Mgr. Jakub Doboš, Mgr. Miroslav Vartecký) a za pečlivého dozoru obou třídních učitelů absolvovali řadu více či méně náročných aktivit včetně výtvarné a hudební dílny, při kterých si nejen důkladně prověřili svoje schopnosti, obratnost, logické myšlení, ale především sociální interakce – schopnost spolupráce, komunikace, organizace, činnosti vedoucí k úspěchu celého týmu. Smyslem jednotlivých činností nebylo „kdo výš, kdo dál“, ale naopak dosáhnout úspěchu jako tým.

Během celého pobytu nám přálo i počasí, až na výjimky proběhly všechny aktivity v přírodě.

 

Adaptační kurz 5.B a 5.E Adaptační kurz 5.B a 5.E Adaptační kurz 5.B a 5.E Adaptační kurz 5.B a 5.E Adaptační kurz 5.B a 5.E Adaptační kurz 5.B a 5.E Adaptační kurz 5.B a 5.E Adaptační kurz 5.B a 5.E Adaptační kurz 5.B a 5.E Adaptační kurz 5.B a 5.E Adaptační kurz 5.B a 5.E Adaptační kurz 5.B a 5.E

Zpět na: Zprávy

Fotogalerie

Nová bicí souprava

Nová bicí souprava

7 fotek

No nového roku 2022 s novou bicí soupravou.

PhDr. Květuše Martínková
14.01.2022 15:58

Všechny galerie

Partneři a sponzoři

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz