Logo Ústecký kraj

Pax hominibus bonae voluntatis.

Anglie - den 3.

01.04.2023 690 Mgr. Bc. Marcela Řeháková

Anglie - den 3.

Dnes 31. března 2023 byl náš třetí den v Anglii a strávili jsme ho  hned ve dvou městech. Počasí bylo typicky britské, zažili jsme déšť, vichr a rozbouřené moře.

 

Naší první zastávkou bylo přístavní město Portsmouth. Toto město je mimo jiné rodištěm Charlese Dickense, autora knih Oliver Twist či Kronika Pickwickova klubu. Také se zde kupříkladu nalodila část jednotek určených pro invazi do Normandie.

V Portsmouthu jsme nejdříve měli možnost vstoupit na nádvoří Southsea Castle, dělostřelecké pevnosti vybudované za vlády Jindřicha VIII. Poté jsme vystoupali na Spinnaker Tower, 170 m vysokou vyhlídkovou věž, odkud byl nádherný výhled nejen na celé město, ale také na moře a námořní přístav. Dále jsme si prohlédli majestátní fregatu HMS Warrior se čtyřiceti děly postavenou v druhé polovině 19. století. V odpoledních hodinách byl prostor na dvouhodinový rozchod a prohlídku města na vlastní pěst.

Po pauze jsme nasedli zpět do autobusu a vydali se do města Winchester, jež bylo v 10. a 11. století hlavním městem Anglie. Zde jsme se za vydatného deště dozvěděli spoustu informací o místní gotické katedrále, jedné z největších katedrál v Anglii. Zbytek času strávil každý dle svého uvážení. Někteří navštívili Velkou síň winchestrovského hradu, kde se vyfotografovali v historických kostýmech, jiní prozkoumávali obchody krásného centra Winchesteru.

S. Bartschová a K. Marková, 7.A

Zpět na: Zprávy

Fotogalerie

Gymnázium Teplice na Mistrovství světa

Gymnázium Teplice na Mistrovství světa

6 fotek

Ve čtvrtek 22. února 2024 se sedm čtyřčlenných štafet tvořených studenty našeho gymnázia, zúčastnilo mistrovství světa ve veslování na trenažérech.

Mgr. Jakub Doboš
26.02.2024 08:44

Všechny galerie

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz