Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Beseda s americkým diplomatem

30.04.2021 147 Mgr. Kateřina Šteklová, Ph.D.

Beseda s americkým diplomatem

Dne 29. dubna 2021 studenti maturitních ročníků absolvovali přednášku a následnou diskusi s americkým diplomatem Douglasem Morrowem. Online beseda byla organizována Severočeskou vědeckou knihovnou v Ústí nad Labem a probíhala v rámci platformy Zoom.

Besedy se účastnilo přes 300 studentů a jejich pedagogů ze středních škol v Teplicích a v Ústí nad Labem. Pan Douglas Morrow začal hovořit velmi solidní češtinou, protože cizí jazyky jsou jeho celoživotní zálibou. Přednáška i diskuse dále pokračovaly v anglickém jazyce.

Douglas Morrow promluvil o sdílených hodnotách, které se USA snaží udržovat ve světě i o humanitární pomoci. Popsal, jaká je náplň práce zaměstnanců ambasády, jejich povinnosti a roli v rámci diplomatické služby. Velmi zajímavé pro nás byly informace o možnostech studentských výměnných programů, jako je program FLEX pro středoškolské studenty.

Dále pan Morrow hovořil o specifických svátcích v USA a o způsobu jejich slavení i o kulturních odlišnostech mezi našimi zeměmi. Dozvěděli jsme se o rozdílném přístupu Američanů k životním neúspěchům, které jsou důležitou součástí vývoje člověka a jsou tak v Americe vnímány jako cenné zkušenosti na rozdíl od pohledu Středoevropanů, kteří se za ně stydí. V této souvislosti bylo zmíněno Silicon Valley, které je založeno na životních experimentech.

Během diskuze padlo mnoho zajímavých otázek. Pan Morrow nejčastěji odpovídal na dotazy týkající se pohledu Američanů na nás Čechy a o životě a práci diplomata. Padaly však také dotazy na politická témata i na postoj USA k aktuálnímu dění u nás.

Beseda byla výbornou příležitostí dozvědět se autentické informace o Spojených státech amerických a o pohledu Američanů. Severočeská vědecká knihovna koncem května 2021 připravuje otevření Amerického kulturního centra, kde budeme mít možnost získat mnoho dalších informací.

Daniel Kliment, 8.B

Zpět na: Zprávy

Fotogalerie

Šatna TvA

Šatna TvA

17 fotek

Rekonstrukce šaten u tělocvičny A v zimě 2021.

RNDr. Zdeněk Bergman
23.03.2021 21:19

Všechny galerie

Partneři a sponzoři

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz