20.11.2020 2 739 Mgr. Kateřina Šteklová, Ph.D.
Dvě skupiny studentů maturitních ročníků se dne 19. listopadu 2020 v online prostředí účastnily interaktivní přednášky zástupkyně velvyslance Izraele v České republice, vyslankyně z Jeruzaléma, paní Irit Amitai.
Paní velvyslankyně Amitai nám představila zemi Izraelitů tak, jak ji vidí místní obyvatelé. Probrali jsme vznik státu po 2.světové válce a také znovuosídlení Židy přicházejícími z celého světa. Díky příběhům paní velvyslankyně jsme si mohli přiblížit život v kibucu a promluvili si o možnostech studia v Izraeli, stejně tak o projektu a soutěži Cemach, jejíž vítězové se účastní zájezdu do Izraele v rámci studentské delegace.
Paní vyslankyně dokonce již navštívila Teplice, když otevírala dny židovské kultury Teplický Cimes a má na naše město krásné vzpomínky.
Maya Yarulova, 8.A
29. května 2026 jsme se přidali k celostátnímu projektu Noc kostelů. V Beuronské kapli proběhly dva koncerty, kde účinkovali studenti, učitelé, absolventi, rodiče a sbor Soulady. K nim se přidal…
PhDr. Květuše Martínková
10.06.2026 14:35
© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz