Logo Ústecký kraj

Čerstvé podzimní MaSo

02.11.2023 414 Mgr. Pavel Sokol

Čerstvé podzimní MaSo

Ve čtvrtek 2. listopadu 2023 se naše škola zúčastnila podzimního ročníku matematické soutěže MaSo, která je určena pro žáky šestých až devátých tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Soutěž spojuje počítání matematických příkladů s hrou, ve které je důležitá strategie a spolupráce.

Letos se soutěže zúčastnilo rekordních 305 týmů z celé České republiky. Soutězilo se v osmi různých městech a my jsme se vydali do Prahy, kde se soutěž konala na MFF UK v Troji.

Naši školu reprezentovaly dva týmy, které si vedly velmi dobře. Největší úspěch slavil tým ve složení A. Gerasymenko, L. Slívová, V. Kolenatý, D. Kulich (všichni 3.A), který obsadil skvělé sedmé místo mezi 28 týmy soutěžícími v Troji. V celkovém pořadí pak tento tým dosáhl na 53. místo, což je historicky jedno z našich nejlepších umístění. Druhý tým ve složení J. Peremský, F. Lukeš a J. Kaláb (všichni 4.A) skončil zhruba v polovině startovního pole, což je také velmi dobrý výsledek.

Podzimní MaSo je za námi a my se už pomalu začínáme připravovat na to jarní, které bude určitě stejně zajímavé a zábavné jako toto. Gratulujeme našim soutěžícím a děkujeme jim za reprezentaci naší školy!

Mgr. Pavel Sokol

 

Zpět na: Zprávy

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz