Logo Ústecký kraj

22. dubna 1947: Cestovatelé Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund vyjeli od Aeroklubu v Praze na výpravu přes Afriku do Jižní Ameriky.

Cesta do Polska Ii

12.10.2024 378 Mgr. Iva Reichová

Cesta do Polska Ii

10. října 2024, druhý den naší exkurze do Polska, jsme se rozhodli věnovat poznávání Krakova. Především jeho historického centra s mnoha kostely a nepřeberným množstvím památek. Den jsme začali prohlídkou katedrály na Wawelu, odkud jsme pokračovali do historického centra Krakova, na Rynek Główny.

Zde jsme si dali přibližně hodinovou pauzu na oběd, prozkoumání města a obdivování místní architektury. Poté jsme pokračovali po Královské cestě, která nás zavedla přes Floriánskou bránu až na samý konec naší dnešní trasy, kterou byla čtvrť Kleparz. Zde jsme měli možnost zakoupit suvenýry, ochutnat místní kuchyni nebo si jen odpočinout před naším zítřejším nabitým programem.                                                                       

E. Krupková, 8.C

Zpět na: Zprávy

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz