Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Neumíš – naučíme tě, nemůžeš – pomůžeme ti, nechceš – nechceme tě.

Copywriter - práce snů?

26.10.2022 493 Mgr. Kateřina Appelová

Copywriter - práce snů?

V rámci přípravy na maturitní okruh z anglického jazyka MEDIA AND COMMUNICATION jsme si v říjnu 2022 v 8.D vyzkoušeli práci copywriterů. Je totiž téměř jisté, že v budoucnu se jím někdo ze třídy alespoň na část své kariéry stane. Pro generaci, která se spíše orientuje v náplni novinářských profesí typu "hlasatel" "sloupkař" a "rosnička" pro jistotu copywriting vysvětlíme.

 Copywriter píše marketingové texty. Třeba i ty krátké na Facebook a Instagram. Ono totiž čím kratší, tím obtížnější. Úspěšné firmy zaměstnávají armády copywriterů! Jde tedy rozhodně o práci budoucnosti, o které je dobré něco vědět.  Skupina 8.D2 se takovou armádou na chvíli stala a snažila se přetavit články z webu naší školy do podoby svižných a chytlavých Facebookových postů. A ačkoliv si dobrý text někdy může vzít na pomoc prokliky, hashtagy a emojis, vytvořit rozumný příspěvek je prostě dřina.

 Takto vypadal post Martina Stýbla lákající na matematický seminář v Žihli, zajímavých krátkých textů ale vzniklo mnoho, další profesní dveře úspěšně pootevřeny. 

K. Appelová

MATHEMATICIANS BEWARE

Mathematical seminar in Žihle starts on Wednesday and will go on until Sunday! Nearly forty students  are going to participate in lectures, seminars and many other activities to broaden their mathematical and logical abilities!

We are looking forward to following lecturers!

  • Ing. Jan Šroub, PhD., FAV ZU Plzeň, Thermovision
  • Ing. Tomáš Lank, FŽP UJEP Ústí nad Labem, Waste Handling
  • RNDr. Hana Turčinová, MFF UK, Congruence, Fermat’s little theorem, Triangle on a sphere

#gymtce #maths #physics #seminar

  

  

 

Zpět na: Zprávy

Fotogalerie

Přespávačka primy

Přespávačka primy

2 fotek

Z pátku 19. na sobotu 20. května 2023 měli primáni noční směnu.

Mgr. Iva Reichová
19.05.2023 22:43

Všechny galerie

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz