Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Non scholae, sed vitae discimus.

Cottbusfilm 2021

06.11.2021 280 RNDr. Zdeněk Bergman

Cottbusfilm 2021

Ve dnech 2. - 5. listopadu 2021 se naši žáci ze sexty, septimy a oktávy spolu s Mgr. Martinem Rakem účastnili filmového festivalu v Chotěbuzi.

 

V uplynulém týdnu proběhl v německé Chotěbuzi již třicátý první ročník festivalu východoevropského filmu, a my, studenti Gymnázia Teplice, jsme se na něj stejně jako v minulých letech vydali. Pod vedením pana učitele Raka jsme se zapojili do programu s polskými studenty. Společně jsme shlédli celkem sedm evropských filmů s rozličnou tematikou a diskutovali o nich mezi sebou, s filmovými odborníky, i samotnými tvůrci snímků. Konkrétně jsme měli možnost vést zajímavou debatu s režiséry Cagilem Bocutem a Janem Foukalem. Vyzkoušeli jsme si také, co je náplní práce různých povolání v oblasti kinematografie a pokusili se natočit vlastní krátký film. Mimo naši skupinu se festivalu účastnili také Sabrina Pelíšková a Radek Zajíček z 8.D, kteří jsou členy studentské poroty.

Kromě rozšíření kulturních obzorů byla návštěva festivalu přínosná pro naše schopnosti debatovat o složitých tématech i v cizím jazyce, stejně tak jako pro seznámení s životem našich vrstevníků v sousedním Polsku.

Na fotografiích je naše skupina a český režisér Olmo Omerzu, člen poroty festivalu, a promítání slovenského filmu Boxer a smrt (1962).

Amálie Honová, 8.B

 

Zpět na: Zprávy

Fotogalerie

Nová bicí souprava

Nová bicí souprava

7 fotek

No nového roku 2022 s novou bicí soupravou.

PhDr. Květuše Martínková
14.01.2022 15:58

Všechny galerie

Partneři a sponzoři

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz