Logo Ústecký kraj

Pax hominibus bonae voluntatis.

Dobrovolnictví je rozhodně in!

01.02.2020 1 947 Mgr. Kateřina Appelová

Dobrovolnictví je rozhodně in!

Projekt Vévoda z Edinburghu již druhým rokem běží na GT. A běží úspěšně, což mají na svědomí jen a jen studenti, kteří jsou v něm zapojeni.

Projekt je založen na pravidelném a dlouhodobém plnění aktivit, které si student sám nastavuje. Jde o sport (naši studenti třeba hodně plavou a běhají), dovednost (velice oblíbená je fotografie nebo pravidelné vaření) a DOBROVOLNICTVÍ, které dnes představíme trochu podrobněji. 

Dobrovolnictví bývá zbytečně nejobávanější částí projektu. Studenti při nastavování bronzové úrovně netuší, z jak širokého spektra možností vlastně mohou vybírat a často zpětně připouštějí, že právě dobrovolnictví patřilo k jednodušší části DofE. Není se tedy čeho bát. Budeme konkrétní a představíme 4 studenty a jejich dobrovolnické aktivity stříbrné úrovně (1 hodinu/ 1x týdně/ 6 měsíců v kuse). 

1) Miki Raichl (7.D) se věnuje se běžeckému tréninku - trénuje kamarády začátečníky a sám k tomu říká: Běžecký trénink jako dobrovolnickou činnost jsem si ponechal i v druhé - stříbrné úrovni, protože mě baví předávat své zkušenosti ostatním a vidět jak se pomalu zlepšují.

2) Milan Hrbek (7.D) pomáhá trénovat malé děti v plaveckém kurzu, který vede jeho maminka: Na plavání chodím každý týden v neděli, vždy na jednu hodinu. Kromě práce s dětmi jsem rád, že trávím víc času s hlavním trenérem (mamkou:-), 100% to má dobrý vliv na náš vztah. 

3) Matěj Stehlík (7.D) doučuje: Doučuji matematiku a fyziku studenty 1. a 2. ročníku. Rád pomáhám ve zlepšování se v těchto oborech a zároveň je to pro mě velmi zábavné. Je nádherný pocit, když pak daná osoba přinese například 1 z testu. Sám si tím také zdokonaluji své znalosti a schopnosti vysvětlování. 

4) Viki Stojková (7.D) je HERO. Tedy TRASH HERO: V rámci dobrovolnictví se věnuji sbírání odpadků. Přidávám se k už zažité organizaci, která vystupuje pod názvem Trash Hero a sdružuje dobrovolníky z celého světa. Pro mě není nic lepšího než skvělý pocit, že jsem udělala něco užitečného pro naší planetu. Dělám něco, co může inspirovat ostatní, aby se k Trash Heroes přidali stejně, jako jsem to udělala já. 

Jak vidíte, dobrovolnictví může být společenskou ale i samotářskou záležitostí, záleží jen na správném vybalancování povahy "DofE" studenta a momentálních možností v Teplicích a okolí. Těšíme se na zářijový velký nábor bronzových studentů, můžeme totiž již s radostí oznámit, že se tým DofE mentorů rozrostl o nového kolegu - Mgr. Josef Kopřiva nás letos již podpoří během expedic a od září si povede svůj bronzový tým.  

 29.1.2020 K. Brušáková, D. Pike

Zpět na: Zprávy

Fotogalerie

6.G na Kraji

6.G na Kraji

6 fotek

8. února 2024 navštívila třída 6.G Krajský úřad a setkala se s hejtmanem.

Mgr. Rostislav Gramskopf
12.02.2024 13:26

Všechny galerie

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz