Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

3. června 1934 se vláda ČSR oficiálně přihlásila k francouzsko-sovětskému návrhu východního paktu zajišťujícímu kolektivní bezpečnost.

DofE expedice - dobrodružství napříč ročníky

03.06.2022 570 Mgr. Kateřina Appelová

DofE expedice - dobrodružství napříč ročníky

Ve dnech 2. a 3. června 2022 proběhla na oprámu Barbora v Oldřichově u Duchcova cvičná expedice Duke of Edinburgh International Award.

Roční snažení 20 studentů kvint, sext a septim zapojených v mezinárodním programu DofE a jejich každotýdenní plnění aktivit je téměř za námi. Stačí "jen" splnit poslední bod - dobrodružnou výpravu a 20 studentů bude mít bronzový, stříbrný nebo zlatý certifikát v kapse, lépe pak v CV. Expedice ale nejsou jen tak, ani ty cvičné. Studetni během té letošní museli během dvou dnů: sestavit tým, dojít do kempu na Barboře s plnou polní 10 km, rozluštit botanickou šifru skrývající kontrolní bod, dobře zabalit krosnu, naplánovat trasu ostré expedice, zahrát si beach volejbal, uvařit vegetariánské chilli con carne v kotlíku, probrat potenciální krizové situace a jejich řešení a utkat se o buřtovo-zeleninový talíř v kempové verzi "Co na to Češi?" a hlavně kilometr po kilometru naplánovat ostrou expedici, která proběhne za 14 dní v oblasti Šluknovského výběžku a kterou už absolvuje každý tým zvlášť. Držíme palce a na závěr snad už univerzální rada - štěstí přeje připraveným:) 

DofE koordinátoři centra při Gymnáziu Teplice Brušáková, Pike

Zpět na: Zprávy

Fotogalerie

Přespávačka primy

Přespávačka primy

2 fotek

Z pátku 19. na sobotu 20. května 2023 měli primáni noční směnu.

Mgr. Iva Reichová
19.05.2023 22:43

Všechny galerie

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz